Tüm olumsuzluklara karşı çözüm var...

Tüm olumsuzluklara karşı çözüm var...

    Cumhuriyetimizin Kurucusu, Büyük Türk Devrimi’nin yaratıcısı Türk Milleti’nin makûs talihini yenen, emperyalizmin planlarını tarihin çöplüğüne atan, onurlu bir ulusu çağdaş değerlerle yeniden var eden Büyük Atatürk’ü, aramızdan bedenen ayrılışının 82. yıl dönümünde, bir kez daha sarsılmaz bağlılıkla, saygı ve minnetle anıyoruz…

  

    Geçen seksen iki yıllık süreçte ve özellikle 21.yüzyılda Atatürk’ün önemi ve değeri daha da iyi anlaşılmıştır. Atatürk, getirdiği çağdaş ve insani değerlerle, her geçen gün daha da büyümüş, daha da yücelmiştir.

''SORUNLARIN TEMELİNDE BELLİ BAZI KESİMLERİN ATATÜRK DÜŞMANLIĞI BULUNMAKTADIR''

  

    Bugün, ulusça yaşadığımız sorunların temelinde, belli bazı kesimlerin Atatürk düşmanlığı bulunmaktadır. Atatürk’e ve O’nun akılcı siyasi, ekonomik, kültürel, sosyal politikalarına düşmanlık, devletimizi ve milletimizi uçurumun kenarına sürüklemiştir.

  

    Büyük Atatürk’ün ölümsüzlüğünün 82. yıl dönümünde bulunduğumuz ortamı bir kez daha gözler önüne sermek istiyor ve düşmanca yaklaşımlarına son vermesi için de ilgilileri tekrar uyarıyoruz:

''ÜLKEMİZ KORKUNÇ DURUMLA KARŞI KARŞIYADIR''

   

    Ülkemiz, 1919’da başlattığımız Milli mücadele öncesindeki korkunç durumla karşı karşıyadır. Yeni tip “Saray yönetimi”  ile hanedanlık ve hilafet canlandırılmak istenmektedir.

     

    Şahıs ve saray yönetimince, Atatürk’ün Önderliğinde ulusumuzu var eden, bağımsızlığımızı sağlayan “Gazi Meclis”  etkisiz hale getirilmiştir.

   

    Atatürk ve çağdaşlık karşıtı siyasal İslamcı zihniyet, hem içeride hem de dışarıda ülkemize büyük ekonomik ve siyasal sorunlar yaşatmaktadır. İhvancılık, laiklik karşıtlığı Atatürk karşıtlarının vazgeçilmezi haline gelmiştir.

''ATATÜRK KARŞITLARI ADINA BİLE TAHAMMÜL EDEMEMEKTEDİR''

   

Atatürk karşıtları, ne Atatürk ne de silah arkadaşlarının adına bile tahammül edememektedir. Meydanlardan, caddelerden, spor sahalarından kaldırılan Atatürk tabelalarına ek olarak; İstanbul Atatürk Havaalanı, kapatılmıştır. Ankara Atatürk Orman Çiftliği’ne, hukuk dışı uygulamalarla, büyük zarar verilmiştir.

   

    Atatürk’ün kurduğu kurumlar (Diyanet İşleri Başkanlığı, Türk Dil Kurumu, Türk Tarih Kurumu vb.) Atatürk karşıtlığının yeni cepheleri haline gelmiştir.

   

    Millilikten uzaklaştırılan eğitim, dinci vakıflara, cemaatlere, tarikatlara teslim edilmiştir. Tarikatlar ve cemaatler hiçbir dönemde olmadığı kadar ülke yönetiminde etkindir.

''DEVLET SİSTEMİ ŞAHSIM YÖNETİMİ  HALİNE DÖNÜŞMÜŞ''

    Devlet sistemi “şahsım yönetimi”  haline dönüşmüş, liyakat esası kaldırılmıştır.

   

    Atatürk’ün kurduğu parlamenter demokratik sistem; Laik Cumhuriyetimizi yıkmak ve ortadan kaldırmak isteyenlerce rafa kaldırılmıştır. Kuralsız, geleneksiz, hukuksuz, denetlenmeyen ve sorgulanamayan “ucube bir yönetim”  bu şekilde oluşturulmuştur.

   

    Diğerleriyle birlikte Atatürk’ün milli ekonomi modeli de terk edilmiştir. Üretim durmuş, fabrikalar satılmıştır.

   

    Atatürk düşmanı ve ülke gerçeklerinden kopuk uygulamalar, demokrasi, özgürlük, adalet, hak, hukuk özlemi içinde olan ülkemizi her alanda geriye götürmüştür.

   

    Kafaca, zihince çağı yakalama ihtimali olmayanlarca, üniversiteler bilim yuvası olmaktan çıkmış; birer medreseye ve birer ticarethaneye dönüştürülmüş, gençlerimizin geleceği ve umutları karartmıştır.

''TÜM BU OLUMSUZLARA KARŞI ÇÖZÜM VARDIR''

  Ancak tüm bu olumsuzlara karşı çözüm vardır:

    82 yıl sonra çözüm, yeniden Atatürkçü Düşünceye dönüştedir.

    82 yıl sonra çözüm, yeniden Atatürk’ü anlamaktır.

    82 yıl sonra çözüm, Atatürk’ü yeniden anlatmaktır.

    82 yıl sonra çözüm, Atatürk’ün manevi liderliğinde yol almaktır.

    82 yıl sonra çözüm, Atatürk karşıtlarıyla yasal ve demokratik yollarla, güç birliği içinde mücadele etmektir.

   Her geçen gün, daha da büyüyor; BÜYÜK ATATÜRK!

   Sen rahat uyu Atam; öğretilerin bizlere daima ışık olacaktır.

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER