Turhan; 'Hayat çok güzel bir kitap'

Milli Eğitim Müdürü Çetin Turhan yarıyıl tatili mesajında öğretmenlere teşekkür etti. Velilerden çocukların akademik başarısının yanında sosyal, sanatsal ve sportif başarılarını da önemsemelerini rica etti. Öğrencilere yeni yerlere gitmelerini, doğayı keşfetmelerini, sosyal etkinliklere katılmalarını ve bol bol kitap okumalarını tavsiye etti.

Turhan; 'Hayat çok güzel bir kitap'

   İlçe Milli Eğitim Müdürü Çetin Turhan, 24 Ocak-04 Şubat tarihlerini kapsayan ara tatil dolayısıyla öğretmen, veli ve öğrencilere yönelik bir mesaj yayımladı. Turhan mesajında şunları kaydetti:
GÖSTERDİĞİNİZ GAYRETLER HER TÜRLÜ TAKDİRİN ÜZERİNDEDİR
Değerli meslektaşlarım; 2021-2022 Eğitim Öğretim yılı yarıyıl tatili başlıyor. Sizler, sadece öğrencilerimizin gönüllerine dokunmak suretiyle değil bütün bir topluma yön veren kutsal bir mesleği icra etmektesiniz. Fedakârca gösterdiğiniz gayretler, her türlü takdirin üzerindedir. 1. dönemin sağlıklı, huzurlu ve başarılı geçmesinde emeği geçen tüm öğretmenlerime teşekkür ediyorum. Milli değerlerimizi özümsemiş, hür iradesiyle değerlerine sahip çıkan bireyler yetiştirmek en önemli hedefimizdir. İnanıyoruz ki sizler daha çok çalıştıkça, geleceğimiz çok daha aydınlık ve güçlü olacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle ülkemizi yarınlara taşıyacak olan öğrencilerimizi ve onları hayata hazırlayan kıymetli öğretmenlerimizi tebrik ediyor,  mutlu ve huzurlu bir yarıyıl tatili geçirmelerini diliyorum.
ÇOCUKLARINIZI KARNE NOTLARI İLE DEĞERLENDİRMEK EKSİK OLACAKTIR
Kıymetli velilerimiz; öğrencilerimizin karnelerindeki notlar, sadece bir dönemi ifade eden akademik değerlendirmeleri kapsamaktadır. Çocuklarınızı karne notları ile değerlendirmek eksik olacaktır. Çocuklarımızın akademik başarısının yanında sosyal, sanatsal ve sportif başarılarını da önemsemenizi sizlerden rica ediyorum. Unutulmamalıdır ki beceriye dönüştürülmeyen bilgi bir gün unutulmaya mahkumdur. Çocuklarımızın sahip olduğu milli ve manevi değerlerin yüksek olması ilk hedefimiz olmalıdır. Bu tatilde onları bilimsel ve kültürel yönden besleyecek aktivitelere öncülük etmenizi öneriyorum. Öğrencilerimizin tablet, televizyon ve sosyal medya başında geçirilen zamanlarla değil, akraba, eş-dost ziyaretleriyle; her anlamda kendilerini geliştirebilecekleri gezilere katılmalarına rehberlik etmenizi temenni ediyorum. Eğitime vermiş olduğunuz destek için sizlere şükranlarımı sunuyorum.
HAYAT ÇOK GÜZEL BİR KİTAP
Sevgili öğrenciler; sizleri bitirmiş olduğunuz eğitim öğretim dönemi vesilesiyle tebrik ediyor, 15 günlük bu ara tatilde eğitim öğretim hayatınıza ara vermemenizi temenni ediyorum. Hayat çok güzel bir kitap. Okumayı asla bırakmayın. Yeni yerlere gidin, doğayı keşfedin, sosyal ve sportif etkinliklere katılmaya çalışın ve bol bol kitap okuyun. Unutmayınız ki karnenizdeki notlar önemli; ama bu notlardan daha önemli olan şey, ailenize, vatanınıza ve medeniyetinize layık bir insan olmak.
Hayatın sonsuz hazinesinden en üst düzeyde istifade etmeniz ümidiyle, iyi tatiller diliyorum.
 

Güncelleme Tarihi: 22 Ocak 2022, 13:11

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER