banner469

Turhan; 'İnsanların yardımına koşan ilk kuruluş'

Savaş alanındaki yaralı ve hasta askerlere yardım etme amacıyla kurulan, kan bağışı, ilk yardım, sağlık ve sosyal hizmetler gibi birçok alanda aktif bir rol üstlenen Kızılay’ın, 29 Ekim-4 Kasım tarihleri arasında kutlanan Kızılay Haftası dolayısıyla Milli Eğitim Müdürü Çetin Turhan kutlama mesajı yayımladı.

Turhan; 'İnsanların yardımına koşan ilk kuruluş'

   Kızılay Haftası nedeniyle kutlama mesajı yayımlayan İlçe Milli Eğitim Müdürü Çetin Turhan; ‘’Savaş alanındaki yaralı ve hasta askerlere yardım etme amacıyla kurulan Kızılay; dil, din, ırk ayrımı gözetmeksizin savaş ve doğal afetler sonrasında insanların, barınma, beslenme ve sağlık gibi sorunlarına çare olan kuruluşlarının başında gelmektedir. Büyük fedakârlıklarla bu onurlu görevi yerine getiren Türk Kızılay çalışanları, milletimizden aldığı güç ve destekle dünyanın en ücra köşesindeki muhtaç insanlara yardım elini uzatmakta ve tarih boyunca önce insan diyen medeniyetimizin en güzel örneklerini sergilemektedir’’ dedi.

‘ÖRNEK KURULUŞ’

   ‘’Türk Kızılayı; kan bağışı, ilk yardım, sağlık ve sosyal hizmetler gibi birçok alanda aktif bir rol üstlenerek örnek bir kuruluş olduğunu geçmişte olduğu gibi bugün de tüm dünyaya göstermiş, muhtaçların ve mazlumların gönlünde taht kurmuştur’’ diyen Çetin Turhan; ‘’İnsana en büyük değeri veren medeniyet birikimimizin bir gereği olarak zorda kalana yardım etmeyi görev kabul eden Türk Kızılayı, halkımızdan aldığı güç ve destekle, gerek yurt içinde gerekse yurt dışında meydana gelen her felaketin ardından insanların yardımına ilk koşan kuruluşumuz olmuştur’’ ifadelerini kullandı.

‘HİÇBİR FEDAKÂRLIKTAN KAÇINMAMAKTADIR’

   Turhan mesajına şöyle devam etti; ‘’Türk Milletinden aldığı güç ile zor durumda dayanışmanın, felaketlerin en yoğun anında adaletin, savaşın en çetin anında insanlığın, tarafsızlığın ve barışın simgesi olmakta bu önemli görevleri sadece ‘insanlık’ adına üstlenip hiçbir fedakârlıktan kaçınmamaktadır.

   Türk Kızılayı Karasu Şubesi de, ilçemizde yapmış olduğu örnek çalışmalar ile halkımızın, öğrencilerimizin ve okullarımızın her zaman yanında olmuş, eğitime tam destek vermiş ve özellikle öğrencilerimizin gülen yüzü haline gelmiştir.

   Bu duygu ve düşüncelerle insanlığın hizmetinde olan Türk Kızılay’ının değerli yönetici, çalışanları, gönüllüleri ile hayırsever vatandaşlarımızın Kızılay Haftası’nı kutlar, sevgi ve saygılarımı sunarım.”

Güncelleme Tarihi: 01 Kasım 2021, 15:22

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER