Turizmin sorunları 10 saatte çözüldü!

Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nin şehrin turizm geleceğine ışık tutmak için organize ettiği “Sakarya Turizm Çalıştayı” gerçekleştirildi. Çalıştay sabah başladı akşam bitti.

Turizmin sorunları 10 saatte çözüldü!

16 Eylül 2021 Perşembe günü Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Kongre Merkezi’nde yapılan çalıştaya Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce’nin yanı sıra Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım, Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Savaşan, Eski Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri ve AK Parti Eski Milletvekili Prof. Dr. Mustafa İsen, Adapazarı, Geyve, Sapanca, Akyazı, Kocaali, Pamukova, Arifiye belediye başkanları, İl Kültür ve Turizm Müdürü, turizm yetkilileri, STK temsilcileri ve basın mensupları katıldı.

NELER KONUŞULDU?

Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce’nin açış konuşmasıyla başlayan çalıştayda Vali Çetin Oktay Kaldırım, SAÜ Rektörü Prof. Dr. Fatih Savaşan ve İl Kültür ve Turizm Müdürü Süleyman Acar da katılımcılara seslendi. Programda doğal cennetlerini barındıran, her milletten kültürü yansıtan Sakarya’nın kültür potansiyelini yansıtmak için çalışmalar yapıldı. Doğa turizmi, kırsal turizm, sağlık turizmi, kültür turizmi, gastronomi turizmi, spor turizmi, deniz turizmi, uluslararası organizasyonlar, iş ve kongre turizmi, markalaşma, tanıtım faaliyetleri ve akıllı turizm olmak üzere 12 başlıkta yapılan görüşmelerde, şehrin turizm haritası oluşturuldu.

KARASU’YU KİMLER TEMSİL ETTİ?

Çalıştayda Karasu’dan Belediye Başkan Yardımcıları İsmail Karakaş ve Hüdaver Ağun, Karasu Belediye Meclisi Üyesi ve SATSO 17. Meslek Komitesi Başkanı Mehmet Çatalbaş, Karasu MYO Turizm Bölümü öğretim görevlileri, turizmle ilgili kamu kurumlarının temsilcileri yer alarak çeşitli komitelerde görev aldılar. Katılımcılar Karasu gibi turizmde iddialı olması gereken bir ilçede Turizm Derneği’nin bulunmamasının büyük bir eksiklik olduğuna özellikle dikkat çektiler.

ÇATALBAŞ: ‘SORUNLARI YANSITTIM’

Çaltaştayın ‘Deniz Turizmi’ komitesinde yer aldığını söyleyen Belediye Meclisi Üyesi Mehmet Çatalbaş, sabah saat 10.00’da başlayan toplantının akşam 18.00’de tamamlandığını belirtti. Çatalbaş “10 saatlik verimli bir çalışma oldu. Ben özellikle grupça hazırlanan rapora ilçemiz Karasu ile kuzey bölgesinde denize kıyısı bulunan Kocaali ve Kaynarca’nın turizm sorunlarını yansıttım. Bunlar arasında Acarlar Longozu, turizm alanlarının konut inşaatlarına heba edilmesi, bakir durumdaki Kaynarca sahillerinin turizm yatırımları yapılması gibi konular var” dedi.

Güncelleme Tarihi: 17 Eylül 2021, 13:57

Cihan Ersöz

YORUM EKLE
YORUMLAR
sabri reyiz
sabri reyiz - 1 ay Önce

Bir günde turizm sorunu çözüldüyse bir yıla kalmaz Bodrum oluruz. Şunun şurasında ne kaldı. Kıskanan Bodrumlular çatlasın. Pardon başıma taktığım huniyi düşürmüşüm. Bulan belediyeye bıraksın

SIRADAKİ HABER