banner388
banner400

Turuncu olduk ama...

banner403

Sakarya, risk haritasında turuncuya dönmeyi beklerken haritada değişime gidilmediği ve 81 ilde kısıtlamaların mevcut haliyle devam edeceği açıklandı. Buna göre Sakarya’da vaka sayıları düşmesine rağmen kırmızı kısıtlamalarına devam edilecek. Vaka artışı yaşayan İstanbul ve Kocaeli ise kırmızıya dönmelerine rağmen açık kalacak.

Turuncu olduk ama...
banner399

    Sağlık Bakanı Fahrettin Koca şehirlerin vaka sayısını açıkladı. Sakarya haftalar sonra 10 binlik vaka sayısında iki haneli rakama düştü. Kafe, restoran sahipleri başta olmak üzere herkesin dört gözle beklediği açılma hayali Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, "Mevcut uygulamayı bir süre daha sürdürme ve gelişmeleri yakın takip etme kararı aldık" açıklamasıyla rafa kalktı.

RAKAMLAR TURUNCU KATEGORİDE

    20-26 Şubat tarihleri aralığı için yayımlanan risk haritasında Sakarya kırmızı renkte gösterilmişti. Haritada yüz binde 10’un altındaki iller (düşük riskli) mavi, yüz binde 11-35 arası (orta riskli) sarı, yüz binde 36-100 arası (yüksek riskli) turuncu ve yüz binde 100’ün üstündeki iller (çok yüksek riskli) kırmızı olarak gösteriliyor.

    İlk açıklanan haritada 100 binde 114 ile kırmızı olan, ikinci hafta açıklanan risk haritasında daha da kızararak 100 binde 134 olan Sakarya’da rakamlar açıklanan son risk haritasında ise 100 binde 90.15’e düştü.

ESNAFA ÜZÜCÜ HABER

    81 ilde kısıtlamaların mevcut haliyle devam edeceği kararı ile, Sakarya’da vaka sayıları düşmesine rağmen kırmızı kısıtlamalarına devam edilecek. Vaka artışı yaşayan İstanbul ve Kocaeli ise kırmızıya dönmelerine rağmen açık kalacak.

   Sosyal medya hesabından açıklama yapan Bakan Koca: "İllerimizde 100 bin nüfusa karşılık gelen haftalık toplam vaka sayılarını harita üzerinde görebilirsiniz. Tedbirlere uyarak normalleşmek mümkün” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 17 Mart 2021, 14:35

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner391

banner390