Vah Karasu vah!

Vah Karasu vah!
banner189

Karasu, Karasululara bırakılmayacak kadar önemli bir şehir. Evet ben bu sözü, kahrolası karanlık gün olan 12 Eylül’ün 40’ıncı yıl dönümünde bir dostumdan duydum. Elbette bu sözü söyleyen kendisi değil. Zamanında bir partinin İlçe başkanına ait bir söz ama maalesef o söz sahibi İlçemiz Karasu’da üst düzeyde bir iş insanı. Gerisini anlatmama gerek yok sanırım.

Gelelim bu söz ile beraber neler anlatmak istediğime, yaşanan spor ve futbol adına sıkıntılı döneme. İlçemizin yaşadığı futbol krizini anlatmaya tarif yetmez. Biz ilçe olarak gerçekten de mükemmeliz. Sırtımızı çam dağına dayamış, yüzümüzü ise Karadeniz’in hırçın dalgalarına çevirerek tavaf etmiş insanlarız.

Öyle siyaset uğruna kendi geleceğini garanti altına almak için ne başta da belirttiğim sözü söyleme hakkına sahipsin, ne de Karasuspor’u tanımama gibi bir lükse. Açık ve net, burası Karasu. Sevdaları ile kendini bilen, Sarı-Kırmızılı renklere gönül verenlerin İlçesi. Ya Karasulu olursun, yada Karasusporlu. Olamıyorsan susacaksın. Arkadaş tamı tamamına Karasuspor’a gönül vermiş abartısız söylüyorum tam 200 bin sevdalı var bu ilçede.

Bu sözü kim için söylediğim ya da yazdığım aşikâr. Son söz olarak; futbol bir sevdadır. Yeri geldiğinde ailemize, çocuklarımıza ya da en sevdiklerimize olan aşktan bile üstündür. Asla ve asla diyemezsin “Karasu Karasululara bırakılmayacak kadar önemli bir şehirdir” diye. O zaman fazla vakit kaybetmemiş sayılırsın. Gel sen de öz Karasulu ol, Karasuspor’u sev. Şimdilik sana ayırdığım yazı bu kadar.

Şimdi gelelim bu sezon oynanacak Bölgesel Amatör Lig (BAL) maçlarına. İlimizden 7 takım mücadele edecek ve bildiğim kadarı ile bu yedi takım arasında lige en ciddi hazırlanan Sapanca Gençlikspor, Hendekspor, Erenlerspor. Bunların yanında Serdivanspor’u da yabana atmamak gerekiyor. Arifiye Kalaycı ile Pamukova 1968spor kulüplerinden tıpkı Karasuspor gibi henüz bir ses seda çıkmadı.

Karasuspor’da ise amiyane tabir ile tık yok. Nedendir bilemiyorum ama halen ses seda çıkmamış durumda. Mevcut başkan Mehmet Akbaş ile ayaküstü kısa bir sohbet ettim. Ben ve ekibim kesinlikle yokuz dedi ama kazın ayağı öyle olmuyor. Sevgili başkan olağanüstü kongre kararını alacaksın ve sonra gerekli mercilere giderek kulübün anahtarını vereceksin. Kulübe sahip çıkan olmazsa üstüne düşen görev ne ise yapmasını bileceksin. Evet çok haklısın ilçe belediyesi ve başkanı kulübe sahip çıkmıyor. Çıkmayacak da. Sen başkan olarak şartlar ne olursa olsun gidip belediye başkanına kulübün neyi varsa teslim et, ondan sonra haklılığını göster. Anladığım kadarı ile bir vurdumduymazlık var.

Karasu’nun anahtarı sende değil, onda olsun. İşte o zaman Karasu halkı gereken cevabı zamanı ve yeri geldiğinde kendisine verir. Şen ve esen kalın.

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER