banner272

Vali Hürriyet'in sorununu çözdü!

Karasu Kaymakamı Ahmet Naci Helvacı, Belediye Başkanı İshak Sarı ve Hürriyet Mahallesi Muhtarı Cumhur Özkan’ı kabul eden Vali Çetin Oktay Kaldırım, Hürrüiyet Mahallesi sakinlerinin isteğine karşılık vererek bölgede kurulmak istenen taş ocağına müsaade edilmeyeceğini açıkladı.

Vali Hürriyet'in sorununu çözdü!

Hürriyet Mahallesinde kurulmak istenen taş ocağının açılmaması için verilen mücadele vatandaşın istediği şekilde sonuçlandı. Vali Çetin Oktay Kaldırım’ın talimatı ile bölgeye piknik alanı yapılması kararı alındığı belirtildi.

Karasu Kaymakamı Ahmet Naci Helvacı, Belediye Başkanı İshak Sarı ve Hürriyet Mahallesi Muhtarı Cumhur Özkan, kendilerini makamında kabul eden Vali Çetin Oktay Kaldırım’a mahalle sakinlerinin taş ocağı kurulmaması isteğini ilettiler. Vali Kaldırım, bu istek üzerine bölgede kurulmak istenen taş ocağına müsaade edilmeyeceğini, piknik ve mesire alanı olarak düzenleneceğini ifade etti. Bunun üzerine muhtar Özkan, ‘’Valimiz vatandaşımızın gönlünün rahat olmasını, devlet olarak bu duruma müsaade edilmeyeceğini söyledi’’ dedi.

TAŞ OCAĞI YERİN PİKNİK ALANI

Özkan, ‘’Valimize sorunumuzu bir kez daha ilettik. Kendisi vatandaşımızın gönlünün rahat olmasını, devlet olarak bu duruma müsaade edilmeyeceğini, mahalle sakinlerinin istemesi durumunda bölgenin piknik ve mesire alanına dönüştürüleceğinin sözünü verdi'' dedi.

ÖZKAN’DAN TEŞEKKÜR

Yaptıkları ziyarette bölgenin piknik alanı olarak düzenlenebileceğini öğrenmenin mutluluğunu yaşadıklarını söyleyen Hürriyet Mahallesi muhtarı Cumhur Özkan,''Yıllardır ekmeğini yediğimiz topraklarımızda yapılmak istenen taş ocağı kabusuna son verilmesi Hürriyet Mahallesi olarak bizlere derin soluk aldırdı. Benden önce bu mücadeleyi başlatan merhum muhtar Abdurrahman Denizhan ağabeyimiz mezarında rahat uyusun. Ayrıca bu mücadelede bizleri yalnız bırakmayan siyasilerimize, sivil toplum örgütlerine, mahalle halkımıza, sayın kaymakamımıza, belediye başkanınımıza, kısacası taşın altına elini koyan herkese müteşekkirim. Ayrıca sesimizi duyuran yerel gazetelerimize mahallem adına teşekkür ediyorum’’ diye konuştu.

https://www.karasuhaber.com/gundem/ozkoc-hurriyetin-sorununu-turkiye-gundemine-tasiyacagim-h1153.html

Güncelleme Tarihi: 16 Şubat 2021, 18:25

Karasu Haber

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ayşegül Alaçam
Ayşegül Alaçam - 2 hafta Önce

Sayın valime tesekkur

SIRADAKİ HABER