Vali Kaldırım'dan her ilçede toplantı talimatı

Vali Çetin Oktay Kaldırım, önümüzdeki günlerde tüm ilçelerde kaymakamların başkanlığında muhtarlarla toplantısı yapılması talimatı verdi. İlk toplantı pazartesi günü Sakarya Muhtarlar Federasyonu Yönetimi ve 16 ilçenin muhtarlar dernek başkanları ile olacak...

Vali Kaldırım'dan her ilçede toplantı talimatı

   Vali Çetin Oktay Kaldırım, önümüzdeki günlerde tüm ilçelerde kaymakamların bakanlığında 'muhtarlar toplantısı' yapılması talimatı verdi. 16 ilçe kaymakamının başkanlığında ilgili kamu kurum ve kuruluşlarının yetkililerinin katılımlarıyla önümüzdeki günlerde gerçekleştirilecek toplantılarda; muhtarlarımızın talep, öneri ve görüşleri alınarak sorunlar yerinde tespit edilip çözüm yolları istişare edilecek.
16 İLÇENİN BAŞKANLARIYLA YOPLANTI
   Önümüzdeki pazartesi günü Sakarya Muhtarlar Federasyonu Yönetimi ve 16 ilçenin muhtarlar dernek başkanları ile bir toplantı yaparak sorun ve taleplerini kendi başkanlığında dinleyeceklerini ifade eden Vali Çetin Oktay Kaldırım şu ifadeleri kullandı; "Vatandaşlarımızın sorun ve taleplerini en iyi bilen, hem Devletimizi hem de Milletimizi temsil gibi önemli bir görevi üstlenen muhtarlarımızı çok önemsiyoruz. "
TEMEL YAPI TAŞLARINDAN 
   Yönetim anlayışında muhtarların temel yapı taşlarından birisi olduğunu belirten Vali Kaldırım, “Huzur şehri Sakarya’mızda muhtarlarımızla çok yakın çalışmalar içerisindeyiz. Bizim ve kurumlarımızın kapısı muhtarlarımıza her zaman açık. Onların belirttiği sorunlar ve talepler, vatandaşlarımızın öncelikle çözülmesini istediği hususlar. Gittiğimiz ilçelerde uğradığımız her mahallede öncelikle muhtarlarımızın öneri ve görüşlerini alıyoruz, not ediyoruz, gereğinin yapılması için de talimatlarımız oluyor. Daha sonra muhtarlarımızla birlikte vatandaş ve esnaf ziyaretleri gerçekleştirip onların da sıkıntılarını, taleplerini dinliyoruz. Sorunların yerinde tespiti çözüm üretmenin en sağlıklı yoludur. Muhtarlarımızla birlikte çözüm odaklı çalışmalar yapıyoruz, yapmaya da devam ediyoruz. Önümüzdeki günlerde 16 ilçemizde kaymakamlarımızın başkanlığında ilgili birim müdürlerinin de katılımlarıyla geniş kapsamlı toplantılar yapılacak. Bu toplantılarda Muhtarlarımızın istek, dilek ve şikâyetlerinin öncelikli olarak ele alınması ve gereğinin de yapılması talimatı verdim” dedi.
MUHTARLAR GÜNÜNÜ KUTLADI
   Muhtarlarımızın halka en yakın seçilmiş yönetim birimi, devletin halkla en sıcak temas noktası, devletin güler yüzü ve şefkat eli, halkın yönetime katılımının en önemli aracı olduğuna vurgu yapan Vali Çetin Oktay Kaldırım, şimdiden tüm Muhtarlarımızın 19 Ekim Muhtarlar Gününü tebrik ettiğini de sözlerine ekledi.

Güncelleme Tarihi: 15 Ekim 2021, 10:12

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER