banner181

Vali Kaldırım ilk Taraklı’ya gitti

İlk görev gününde Taraklı'yı ziyaret eden Vali Kaldırım, “Yeni nesil turizme odaklanacağız” dedi.

Vali Kaldırım ilk Taraklı’ya gitti
banner183

Son yayımlanan Valiler Kararnamesi ile Sakarya Valiliği görevine atanan Vali Çetin Oktay Kaldırım, ilk görev gününde eşi Berihan Kaldırım ile birlikte Taraklı ilçesini ziyaret etti.

‘YENİ NESİL TURİZME ODAKLANACAĞIZ’

Büyüleyici güzellikleriyle bir doğa harikası olan Sakarya’da bugün itibariyle göreve başladıklarını belirten Vali Kaldırım, “Sakarya’mızın doğal güzelliklerini elbette biliyorduk ancak yerinde görmek daha da mutluluk verici oldu. Bugün bol oksijenli havası, muhteşem doğası ve su ve jeotermal kaynaklarıyla doğal bir tedavi merkezi olan Taraklı ilçemizdeki Karagöl Yaylasını gezdik, vatandaşlarımızla bir araya gelerek hasbihal ettik. Burası muhteşem güzelliğiyle adeta bir yeryüzü cenneti gibi. Böylesi doğal ve tarihi güzellikleri bünyesinde barındıran Sakarya’mızın daha da gelişmesi ve kalkınması için üzerimize düşeni fazlasıyla yerine getireceğiz. Doğa, tarih, kültür, gastronomi, geleneksel değerler, sağlık ve maceraya odaklanan yeni nesil turizme odaklanacağız. Artık dünyada bireysel turizm en çok talep gören yeni trend. Şehrimizin bu açıdan dünyaya hitap edecek çok büyük potansiyeli var. Ortak akılla, doğru vizyon ve planlamayla Sakarya’mızı inşallah global ölçekte bir destinasyon ve marka haline getiririz. Yeni görevimizde rabbim bizleri mahcup etmesin” dedi.

Karasu Haber

YORUM EKLE
YORUMLAR
Mahmud Tekin
Mahmud Tekin - 3 ay Önce

Bir Recep Yazıcıoğlu gelemedi bu ile hep pisiriklar geldi gitti, gidenin son marifetide müftü sürmek oldu buda kaymakam sürer artık

SIRADAKİ HABER