banner181

Vali Kaldırım Kocaali'de fındık işçilerini dinledi

Vali Kaldırım fındık işçilerini dinledi...

Vali Kaldırım Kocaali'de fındık işçilerini dinledi

Vali Çetin Oktay Kaldırım, eşi Berihan Kaldırım ile  birlikte Kocaali’ye gitti, doğu illerinden gelerek fındık toplayan işçileri dinledi.

   Ülke genelinde gündeme gelen, Kocaali'de fındık işçilerine yönelik gerçekleşen olayların ardından Vali Çetin Oktay Kaldırım ilçeye gitti. Kocaali'ye giden Sakarya Valisi, fındık işçilerinin sorunlarını dinledi. İşçilerle birlikte fındık toplayan Vali Kaldırım, birlik ve beraberliğimizin önemine vurgu yaparak, “Sakarya, dokusu, kimliği, hoşgörüsü, sağlam kodları, misafirperverliği, huzuru, gönül zenginliği ile farklı coğrafya ve kesimlerden insanların uyum ve güven içinde yaşadığı muhteşem bir şehirdir” dedi.

SOSYAL MEDYA HESABINDAN PAYLAŞTI

   Vali Çetin Oktay Kaldırım sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadelere de yer verdi;  “Batman’dan fındık hasadı için 30 yıldır İlimize gelen Dayıbaşı Mustafa Bey’in söylediği gibi; “Biz hep biriz, beraberiz, kardeşiz” Eşimle birlikte Diyarbakır, Batman, Mardin ve Adana’dan fındık hasadı için gelen işçi kardeşlerimizi ziyaret ederek onlarla birlikte fındık topladık.”

VALİ KALDIRIM ZİYARETLERİNE DEVAM ETTİ

    Vali Çetin Oktay Kaldırım buradaki temaslarının ardından 1995 yılında Van ili Özalp ilçesinde Şehit olan Jandarma Teğmen Sebahattin Şanlı’nın ailesini ziyaret ederek annesine Kur’an-ı Kerim ve Bayrak verdi.

   Gümüşoluk Mahallesindeki esnafları gezerek hayırlı ve bol kazançlar temennisinde bulunan Vali Çetin Oktay Kaldırım, buradaki vatandaşları dinledi. Çocuklara hediyeler verdi.

    Vali Kaldırım’a ziyaretlerinde, Kaymakam Dr. Emre Nebioğlu, Belediye Başkanı Ahmet Acar, Emniyet Amiri Mehmet Mansur Saldıran ve Gümüşoluk Mahalle Muhtarı Bilal Hazar da eşlik etti.

Güncelleme Tarihi: 07 Eylül 2020, 14:25

Karasu Haber

YORUM EKLE
YORUMLAR
Rumuz
Rumuz - 2 hafta Önce

Sonuç ne açıklama yok neyden dolayı bukadar gündeme oturdu bu haber

SIRADAKİ HABER