banner181

Vali, OSB için Karasu’ya geldi

Vali Kaldırım, Karasu OSB’nin toplantısını SGM’de yaptı. Kaymakam Helvacı OSB başkanı oldu.

Vali, OSB için Karasu’ya geldi
banner183

   Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Müteşebbis Heyeti Toplantısı, Vali Çetin Oktay Kaldırım başkanlığında gerçekleştirildi.

Bugün saat 14.30’da Karasu’ya gelen Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım, OSB’nin olağan toplantısını Sosyal Gelişim Merkezi (SGM)’de yaptı.

   Toplantıya Karasu Kaymakamı Dr. Ahmet Naci Helvacı, Arifiye Kaymakamı Bekir Dıngırcı, Belediye Başkanı İshak Sarı, Organize Sanayi Müteşebbis Mütevelli Heyeti Üyeleri Hüseyin Emanet, Abdulkadir Şamlıoğlu ve Organize Sanayi Müdürü Hülya Yerlikaya katıldı. Fotoğraf verildikten sonra basına kapalı yapılan toplantıda, ilçemize yeni atanan Kaymakam Dr. Hamdi Helvacı OSB’ye başkan oldu ve Vali Çetin Oktay Kaldırım’ın, bölgedeki mevcut sorunların bir an önce çözülmesi için talimat verdiği açıklandı.

  Birçok davanın açıldığı OSB ile ilgili özellikle kamulaştırma, bedel arttırma, tapu iade gibi konularda sonucun ne olacağı arsa sahipleri ve yatırımcılar tarafından merak konusu.

   Toplantı katılımcıların ilgili konularda bilgilendirilmesi ve gündem maddelerinin ele alınıp karara bağlanmasının ardından görüş ve önerilerin dile getirilmesiyle sona erdi.

Daha sonra Karasu Kaymakamlığı’nı ziyaret eden Vali Kaldırım, Kaymakam Helvacı’dan Karasu hakkında bilgiler aldıktan sonra ilçeden ayrıldı.

Güncelleme Tarihi: 27 Ağustos 2020, 18:27

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER