Valilikçe suya girmek yasaklandı

Sakarya Valiliği tarafından yaz aylarında boğulma vakalarının önüne geçilmesi amacıyla baraj, gölet regülatör, sulama kanalı gibi yerlerde serinlemek amacıyla suya girilmesi yasaklandı.

Valilikçe suya girmek yasaklandı

   İlimiz sınırları içerisinde sulama kanalı, baraj, her türlü gölet ve akarsulara girilmesi sebebiyle yaşanabilecek boğulma olaylarının önlenmesine ilişkin Sakarya Valiliği’nce karar alındı. Buna göre, Valilikten yapılan açıklamada il sınırları içerisinde özellikle yaz aylarında serinlemek amacıyla baraj, gölet regülatör, sulama kanalı, drenaj kanalı ya da taşkından korunmak maksadıyla inşa edilen tesislerde ve akarsularda suya girilmesi yasaklandı.

YAPTIRIM UYGULANACAK

   Suya giren 15 yaş ve üzeri kişilere yaptırım cezası uygulanacağı belirtilirken,15 yaşından küçük kişilerin ise sudan çıkartılarak uzaklaştırılacağı kararlaştırıldı. Öte yandan İl Emniyet Müdürlüğü, DSİ ve Yerel Yönetimlerce; özellikle 15 yaşını doldurmamış çocukların serinlemek amacıyla suya girmelerinin önlenmesi için kamuoyunu bilgilendirici çalışmalar yapılmasına ve idari yaptırım cezalarının kolluk kuvvetleri, zabıta ve DSİ Bölge Müdürlüğü görevlileri tarafından uygulanmasına karar verildi.

Güncelleme Tarihi: 30 Haziran 2021, 14:44

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER