Veysel Aksu: Taşlıgeçit Karasu’nun gelecekteki yıldızı

Mahallesini anlatan Muhtar Aksu, Taşlıgeçit’in geleceğin yıldızı olacağını söyledi. Aksu, mahallenin ortasından geçen İstanbul otobanının mahallesine maddi-manevi daha fazla değer katacağını da sözlerine ekledi.

Veysel Aksu: Taşlıgeçit Karasu’nun gelecekteki yıldızı
banner189

Taşlıgeçit Mahallesi Muhtarı Veysel Aksu, mahallesini tanıtmak için dikkat çeken özelliklerini karasuhaber.com’a anlattı. ‘’Mahallemizin özelliği sadece dikkat çeken mimarisi ile camimiz değil’’ diyen Muhtar Aksu sözlerine şöyle devam etti: ‘’Başka özelliklerimiz de var. Mesela üç ilçeye sınırımız var. Belki de mahallemiz ismini bu özelliğinden almıştır. Her mahallede olduğu gibi bizim mahallemizin de hizmet adına eksikleri var ancak geçmiş yıllarda birçok eksiğimizi de tamamlamış durumdayız. Şu bir gerçek ki Taşlıgeçit Mahallesi Karasu’nun, geleceğin yıldızı olacak mahallelerindendir. Bir tarafımız Acarlar Longozu, İstanbul’dan Karadeniz’e uzanan otoban yolu da tam ortamızdan geçiyor. Statejik bir mahalleyiz. Yol bittikten sonra oldukça değer kazanacak olan bir mahallenin muhtarı olmak benim için bir ayrıcalık. Son yıllarda mahallemize olan ilgi gözlerden kaçmıyor. İstanbul’da ikamet eden, şehrin gürültüsünden bıkan ve yorgun düşenler mutlaka mahallemizden arsa talep ediyor. Bu da bizleri memnun ediyor. İlginin olması sevindirici.

STRATEJİK MAHALLE

Başta da söylediğim gibi, stratejik mahalle olma özelliğimiz var. Acarlar Longozu bizim için çok büyük bir avantaj. O yüzden mahalleme hizmetin en iyisini vermeyi kendime bir vazife edindim. Mahallemi geleceğe taşımakta kararlıyım.’’

Röportajımız sırasında Muhtar Veysel Aksu, evlerinin önünde eski muhtar merhum Bayram Aksu’nun eşi ve gelini tarafından yapılan dut pekmezinden ikram etmek için de tüm dostlarını davet etti.

Güncelleme Tarihi: 30 Haziran 2020, 14:39

Karasu Haber

YORUM EKLE
YORUMLAR
Yagmur
Yagmur - 7 ay Önce

Koyu icin ne yapmis cok merak ediyorum köyünun yolari berbat gecmis köyümün yildizim diyor

İsimsiz
İsimsiz - 7 ay Önce

Kendini reklam yapmaktan başka köyüne ne gibi hizmetler yapmış onu söylesin zaten kendisinin köyünden haberi yok köy halkı muhtarına hoş geldin dermi buyrun siz cevap verin.

Çiğdem
Çiğdem - 7 ay Önce

Köy muhtarı seçerken başınıza silah mı dayadılar gece 12, 1,2 3, saat fark etmeksizin ne sıkıntı olursa arıyor halk, muhtarın haberi yoksa senin mi haberin var en ufak sıkıntıda muhtarım dersin burada saygısızca yazmışsınız nankör olmasın insan evladı, nerde oturuyor olması kimseyi ilgilendirmez herkes işine baksın VEYSEL AKSU işini layıkıyla yapıp hakkıyla maaşını alıyor fesadınızdan çatlayacaksınız yüzüne gülüp arkasından konuşacak kadar adisiniz

SIRADAKİ HABER