Yakacak masrafları kat be kat artacak!

Geldi, gelecek derken soğuk ve yağışlı hava batıdan ülkemize giriş yaptı. Önce İzmir’i vurdu. Yağışlı ve fırtınalı hava bu sabah erken saatlerden itibaren Karasu’da da etkisini gösterdi. Sıcaklık yaklaşık 10 derece birden düştü. Yüksek mahallelerde kar yağışı başladı.

Yakacak masrafları kat be kat artacak!

Cuma gününe kadar mevsim normallerinin 6-12 derece üzerinde seyreden hava sıcaklıkları, bu günden itibaren mevsim normallerinin altına düşecek. Dolayısıyla ısınma masrafları da katlanacak. Doğal gaz ile ısınan vatandaşlar, bugün ilçede yaşanan elektrik kesintileri nedeniyle soğuk ile mücadele etmek zorunda kaldı.

ETKİSİNİ ARTTIRACAK

Yapılan son tahminlere göre batıdan gelen fırtına ve karlı hava etkisini artıracak. Önce İzmir’i vuran fırtına ve soğuk hava, yurt genelinde etkili olacak. Soğuk havaların önümüzdeki hafta da devam etmesi ve 10 gün sürmesi bekleniyor.

YOĞUN KAR BEKLENİYOR

Hava durumu için aktarılan son habere göre, yurt genelinde büyük oranda etkili olacak soğuk hava, kar yağışını da beraberinde getirecek. Cumartesi başlayıp pazar ve pazartesi şiddetlenerek devam edecek olan kar yağışıyla birlikte mevsim normallerinin üzerinde sereden sıcaklıklar 15 derece düşecek. İlçenin yüksek mahallelerinde ise kar yağışı bu günden başladı.

Güncelleme Tarihi: 12 Şubat 2021, 17:28

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER