banner181

Yasak 81 ile yayıldı

Türkiye genelinde yasaklanması kararlaştırıldı...

Yasak 81 ile yayıldı
banner183

Koronavirüs tedbirleri kapsamında 14 ilde kısıtlanan düğün, nişan, sünnet ve kına gecesi gibi organizasyonların Türkiye genelinde yasaklanması kararlaştırıldı.

İçişleri Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı Korona Virüs Bilim Kurulunun 2 Eylül Çarşamba günkü toplantısında aldığı tavsiye kararı doğrultusunda, 81 İl Valiliğine "Covid-19 Tedbirleri" konulu ek genelge gönderdi.

4 EYLÜL İTİBARIYLA

Daha önce 14 ilde izin verilmeyen sokak/köy düğünü, sünnet düğünü, kına gecesi, nişan vb. etkinliklere, 4 Eylül Cuma gününden itibaren ülke genelinde yapılmasına müsaade edilmeyecek. Düğünler nikâh töreni şeklinde yapılabilecek, düğün ve nikâhlar en fazla 1 saatte tamamlanacak. Düğün veya nikahlarda oyun oynanması ve dans edilmesine, toplu yemek dahil olmak üzere her türlü yiyecek-içecek servisi/ikramı yapılmasına izin verilmeyecek.

65 ÜSTÜ-15 YAŞ ALTI

Gelinle damadın birinci ve ikinci derece yakını olmayan 65 yaş ve üzeri vatandaşlar ile 15 yaş altı çocukların düğünlere ve nikah törenlerine katılması yasaklanacak. Nikah merasimi şeklinde yapılacak düğün veya nikah törenlerine en az bir kamu görevlisinin görevlendirilmesi sağlanacak ve bu yöntemle denetim faaliyetleri gerçekleştirilecek.

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER