Yavuzyiğit: Eğitim toplumların kalkınmasında en önemli faktör

Yavuzyiğit, "Eğitim bakımından yeterli ve güçlü olan toplumlar, kalkınma ve refah sağlamada önemli avantajlara sahiptirler" dedi.

Yavuzyiğit: Eğitim toplumların kalkınmasında en önemli faktör

AK Parti İlçe Başkanı Hasan Yavuzyiğit, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Başkan Yavuzyiğit mesajında, eğitimin, toplumların kalkınmasında en önemli faktör olduğunu ifade etti.

"Eğitim bakımından yeterli ve güçlü olan toplumlar, kalkınma ve refah sağlamada önemli avantajlara sahiptirler" diyen Yavuzyiğit, şunları dile getirdi:

"Öğrenme sürecinde de insanın en büyük yardımcısı öğretmenlerimizdir. Öğretmenlik, toplumumuzdaki en saygın, en kutsal görevlerden biridir. Çocuklarımızın ve gençlerimizin yarınlara hazırlanması gibi güç ama o ölçüde anlamlı bir görevi üstlenen öğretmenlerimizin, ülkemizin geleceğinin kurulmasında oynadıkları belirleyici rol çok önemlidir. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızı ve gençlerimizi içinde bulunduğumuz yüzyılın gerektirdiği bilgi ve becerilere sahip, milli kültür ve tarihimize bağlı olarak yetişmelerini sağlayan, ülkemizin her yerinde ve her şartta fedakârca görev yapan öğretmenlerimize minnettarlığımız çok büyüktür. Milli birlik ve beraberliğimizin teminatı öğretmenlerimizdir. 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutluyor, selam ve saygılarımı sunuyorum."

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2020, 14:39

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER