Yavuzyiğit: Milletin vicdanına ses

Ak Parti Karasu İlçe Başkanı Hasan Yavuzyiğit, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle mesaj yayınladı...

Yavuzyiğit: Milletin vicdanına ses

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınlayan AK Parti Karasu İlçe Başkanı Hasan Yavuzyiğit, şu ifadelere yer verdi;

  "Ülkemizde, gazetecilere sosyal ve ekonomik haklar sağlayan ve ülkemiz basınında bir dönüm noktası olan 212 sayılı yasanın 10 Ocak 1961 yılında kabul edilmesiyle, her yıl 10 Ocak tarihi Çalışan Gazeteciler Günü olarak kutlanmaktadır.

Demokrasinin temel taşlarından olan basın, düşünce, anlatım ve haber alma özgürlüğünün en etkili aracıdır. Bu anlamda haber veri akışını sağlayarak demokrasinin korunması için önemli bir görev üstlenmektedir. Aydınlatıcı, yol gösterici hatta kamusal denetim işleviyle basın, sivil toplumun dinamizmini beslemekte, demokrasinin sağlıklı şekilde işlemesinde ve güçlenmesinde önemli rol üstlenmektedir.

VATANDAŞIN EN DOĞAL HAKKI

Kamuoyunu bilgilendirmek adına doğru haber verme, tarafsızlık, objektiflik, özel hayata ve kişilik haklarına saygı gibi değerleri içerisinde bulunduran önemli bir mesleği icra eden basın mensubu arkadaşlarımız, vatandaşın en doğal hakkı olan zamanında doğru ve eksiksiz bilgi almalarını sağlayarak milletin vicdanına ses olmaktadırlar.

Bu duygu ve düşüncelerle her anın canlı tanıkları olan basın mensuplarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutluyor, görevleri başında hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet diliyorum.”

Güncelleme Tarihi: 10 Ocak 2021, 10:18

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER