Yeni mezarlık yerine tepki: ‘Kifayetsiz muhterislerin marifeti’

Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımına başlanan yeni mezarlık alanına tepkiler sürüyor. 1984 yılından itibaren emekliye ayrıldığı 2020 yılına kadar Karasu Belediyesi’nin çeşitli birimlerinde yöneticilik yapan Belediye eski Gelirler Müdürü Orhan Püskül, yer seçiminin hatalı olduğunu belirtti ve oldubittiye getirildiğini iddia etti.

Yeni mezarlık yerine tepki: ‘Kifayetsiz muhterislerin marifeti’

   Orhan Püskül’ün kendi sosyal medya hesabında yer verdiği yazısı şöyle:

‘ÜZÜNTÜYLE ÖĞRENDİK’

“İlçemiz, ne yazık ki liyakatsiz, yetersiz kadrolarla kifayetsiz muhterislerle yönetiliyor. İlçemizin en değerli yerlerinden olan ve gelecekte çok ama çok daha önem arz eden yerlerimizden olan CENNET TEPE mevkii, ilçemize elli yıllık ihtiyaca yetecek bir şekilde planlanarak mezarlık yeri olarak tahsis edildiğini; maalesef ama maalesef diyorum, üzüntüyle öğrendik.”

‘BİNALAR BATAKLIĞA’

“Bilgilendirmesi, herhangi bir kamuoyu araştırması ve anket araştırması yapılmadan, ben yaptım oldu mantığıyla yapıldı, insanlara da çok başarılı hayırlı bir hizmet olarak sunuldu. Gelecekte ilçenin herhangi kamusal hizmetler için yer ihtiyacı olduğunda, örneğin okul, hastane, sağlık ocağı, vs gibi binaları yapmak için yer ihtiyaç olduğu zamanda, Hasırkamışı’na veya döşeme gölü mevkiinden yer tahsis etmeye çalışırlar, organize sanayi bölgesinde olduğu gibi, iki, üç metre hatta bazı yerlerde dört metreyi bulan dolgu yapılarak OSB yapıldığı gibi, binaları göllerin ve bataklıkların içine yaparlar.”

AHMET ERCAN NE DEMİŞTİ?

“Prof. Dr. Ahmet Ercan deprem sonrası Karasu’muza geldiğinde yaptığı tespitinde Kuzuluk mezarlığını örnek gösterip şunları söyledi; Sizler binalarınızı yapacağınız yerlere mezarlık, mezarlık yapılacak yerlere de binalarınız yapmışsınız. Bu tespit tamda bu yapılan çalışmada kendini tekrar göstermiş bulunuyor.”

‘ELEŞTİREN YOK’

“CENNETTEPE mevkii tam hastane yapılacak ve yerleşime açılacak bir yer iken; bu bölgeyi mezarlık yeri olarak ayırmak, tamda bu kifayetsiz kadrolara yakışır bir hamle olmuş. Başka bir şey beklemek safdillik olurdu. Asıl garip olanda bu yapılan yanlışlığın kimse tarafından eleştirilmemesi, irdelenmemesi, buna karşı hiçbir hamle yapılmayışı, yapıldıysa da kamuoyunu tam olarak bilgilendirilmeyişi var.”

‘ORTAK AKIL NEREDE?’

“Nasıl böyle duyarsız bir toplum olduk anlamış değilim. İlçenin kaderini, geleceğini etkileyecek kararlar, ortak akıl oluşturulmadan tek bir mercii tarafından belirlenmesini sizlerin takdirine bırakıyorum. Cennet tepe mevkiinin ikincisi yok. İlçemize gelecekte çok lazım bir bölgedir.

İlgililerin bu kararlarını tekrar gözden geçirmelerini tavsiye ediyorum. Ve kendilerine liyakatli kadrolar ile çalışmaları naçizane önerilerimdir.  Karasu ilçesi için kararlarınızı alırken ortak aklı şiar edinin. Bu muhalefet dahi olsa; ikinci bir Karasu, ikinci bir Cennet tepemiz yok.  Bir cümlede olsa, eleştirilerinizi yazın lütfen.”

Orhan PÜSKÜL

Güncelleme Tarihi: 18 Aralık 2021, 11:59

Karasu Haber

YORUM EKLE
YORUMLAR
Cemil Hun Kır
Cemil Hun Kır - 1 ay Önce

Saygılar sevgiler Orhan abim çok güzel anlatmışsın

SIRADAKİ HABER