Yeni zamların dar gelirliye mesajı: Paran yetmiyorsa tabana kuvvet!

Akaryakıta a üst üste yapılan fiyat artışları sonrası toplu ulaşımı da zam geldi. Büyükşehir Belediyesi şehir içi minibüs, özel halk otobüsleri ve taksilerin yeni tarifelerini açıkladı. Zamlı tarife bu sabahtan itibaren yürürlüğe girdi.

Yeni zamların dar gelirliye mesajı: Paran yetmiyorsa tabana kuvvet!

   Kısa adı UKOME olan Ulaşım Koordinasyon Merkezi tarafından belirlenen yeni tarife Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce’nin onayıyla yürürlüğe girdi. 26 Ocak 2022 Çarşamba sabahı uygulanmaya başlanan tarifeye göre Karasu Adapazarı arası 21 TL’ye, Kocaali-Adapazarı arası da 25 TL’ye yükseltildi.

ŞEHİR İÇİ ULAŞIM

   Yeni tarifeyle Karasu’da şehir içi dolmuş ücretlerinde indi-bindi (En kısa hat) 4,5 TL oldu. Merkez ile Namazgâh Mahallesi arası ise 6.25 TL ile en pahalı hat oldu.

Yeni taksi tarifesine göre indi-bindi ücreti 20.00 TL olarak belirlendi.

YENİ FİYAT TARİFELERİ ŞÖYLE:

   Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce UKOME'de alınan zam kararını onayladı. Hazırlanan zamlı tarifeyle şehir içi minibüs yolcu taşıma ücreti 4 buçuk liraya, taksi dolmuş ücreti ise 4 lira 75 kuruşa yükseldi.

Camili-Çarşı 5 lira 25 kuruş, Korucuk-Çarşı ise 5 buçuk lira oldu.

Yeni alınan kararla belediye otobüs ücretleri de zamlanırken ilçelere çalışan minibüs ve otobüslerin yolcu taşıma ücretlerine de zam yapıldı.

Yeni zamlı tarifeyle Karasu yolcu taşıma ücreti 21 lira, Kocaali ise 25 buçuk lira oldu.

Karasu terminalinden Karasu-Kocaali aracı ileTuzla - Karapınar 6.10 TL, Yuvalıdere - Kurumeşe - Limandere 8.20 TL, Sinanoğlu 10.50 TL, Ferizli 12.10 TL Söğütlü 14 TL.

Güncelleme Tarihi: 28 Ocak 2022, 19:30

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER