'Yoğunlaştırılmış Dinamik Denetim' uygulandı

Kısmi kapanma sürecinde ülke genelinde “Yoğunlaştırılmış Dinamik Denetim” uygulanacak. İçişleri Bakanlığı’nın genelgesi doğrultusunda Kaymakam Dr. Ahmet Naci Helvacı, kolluk kuvvetleri ile birlikte ilçe genelinde Covid-19 denetimleri gerçekleştirdi.

'Yoğunlaştırılmış Dinamik Denetim' uygulandı

   İçişleri Bakanlığı, kısmi kapanma sürecinde koronavirüs tedbirlerine yönelik denetimlerini yoğunlaştırdı. Bu kapsamda 17 Nisan Cumartesi günü ilçe genelinde Kaymakam Dr. Ahmet Naci Helvacı’nın katılımıyla “Yoğunlaştırılmış Dinamik Denetim” yapıldı. Denetimlerin odak noktasını, sokağa çıkma ve şehirlerarası seyahat kısıtlamaları, işyerleri, konaklama tesisleri, toplu ulaşım araçları ve özel araçlarda alınması gereken tedbirler oluşturdu.

ADLİ VE İDARİ İŞLEM YAPILDI

  Denetimde, ülke geneline gönderilen genelge doğrultusunda kısmi kapanma sürecinde alınması gereken tedbirler konusunda vatandaşlar uyarıldı. Sokağa çıkma kısıtlaması muafiyetini kötüye kullanan, HES kodu veya seyahat izin belgesi olmaksızın seyahat eden, işyerlerinde açılış-kapanış saatlerine ve salgınla mücadeledeki diğer tedbirlere uymayan, tedbirlere aykırı davranan kişiler tespit edildi. Suistimal edici tutum ve davranışlarla karşılaşılması halinde gerekli idari ve adli işlemler yapıldı.

Güncelleme Tarihi: 20 Nisan 2021, 11:40

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER