Yüce stabil, Sarı gülüyor!

Karasu Belediyesi’nin Karadeniz Kıyı Protokolü’nden çıkarılması ile ilgili olarak Büyükşehir Belediyesi’nin aldığı karar sonrası ilginç gelişmeler yaşanıyor.

Yüce stabil, Sarı gülüyor!

Kararın alındığı meclis toplantısında Başkan Ekrem Yüce’nin yaptığı konuşmaya Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı’nın sıcağı sıcağına yanıt vermesi, tansiyonu bir hayli yükseltti.

Bunun üzerine, Ak Parti İl Başkanı Yunus Tever’in bir araya getirdiği iki başkanın, cankurtaranların Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı olarak çalışmaya devam etmesi konusunda anlaştıkları, ayrı ayrı basın açıklamalarıyla duyuruldu.

Ancak, ortak bir açıklama yapılmaması ‘zoraki anlaşma mıydı’ kuşkularını da beraberinde getirdi.

Medyabar Editörlüğü, başkanların buluşması ve anlaşmasının nasıl bir havada gerçekleştiği konusundaki yorumu bir yazıyla paylaştı.

‘Bu fotoğraflara bakınca’ başlıklı yazı şöyle:

Önce aşağıdaki fotoğraftan başlayayım..

Sokakta konuşulan meşhur bir laf vardır...

"Kalabalıkta artistlik yapanın tenhada özrü kabul olmaz"

Birazdan anlatacağım konu da bu sözü anlatıyor..

Nedir peki konu?

Anlatayım siz de dinleyin..

Karasu Belediyesi'nin hukukçu başkanı İshak Sarı, bir iki haftadır Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce’ye, büyükşehir belediyesinin yaptırdığı Sahilpark’ı alabilmek için argo tabiriyle ‘Giderli, atarlı’ açıklamalar yapıp, meclis toplantılarına da katılmayınca bir anda Ak Partinin yaramaz çocuğu oldu!

Ancak mecliste çok istediği Sahilpark’ın işletimini Karasu Belediyesi olarak alınca bir anda bu sefer atarlı giderli açıklamaları yerini ‘Sevgi ve kucaklayıcı’ sözlere bıraktı.

Bu sevgi ve kucaklayıcı açıklamaları sonrasında da Ak Parti İl Başkanlığında bugün buluşma gerçekleşti ve Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce ile yanında ilçe başkanıyla birlikte mutluluk fotoğrafları çektirdiler..

Orada neler oldu neler konuşuldu bilemiyoruz.

Ancak fotoğraflardan görüyoruz ve anlıyoruz ki sıkıntı yok..

Fotoğraftaki yüz ifadelerine de dikkat edin!

Özellikle de Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı’nın..

Yüzünde zafer kazanmış başkomutan edasıyla içten içe gülüyor..

Ekrem Yüce’nin yüz ifadesi ise stabil..

Durumu belli etmiyor..

Ancak ortada yaşananlardan dolayı rahatsız olduğu aşikar..

Bu fotoğraf Eski Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel, Türk demokrasi tarihine geçen ‘Dün dündür bugün bugündür’sözünü hatırlatırken bu fotoğrafın bir güzel yanı ise;

Büyükşehir Belediye Başkanı  Ekrem Yüce'nin büyük ağabeyi olarak , Ak Parti'nin yaramaz çocuğu  İshak Sarı'nın yaptıklarını 'Onun çocukluğuna vermiş olması' olsa gerek..

Güncelleme Tarihi: 20 Mayıs 2022, 12:48

Cihan Ersöz

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER