banner192

Zabıta denetimleri sürüyor

Zabıta denetimleri sürüyor
banner197

   Kontrollü sosyal hayat dönemi yaşadığımız şu günlerde salgınla mücadelede bir çok kurum gibi zabıta müdürlüğü de görev başında. Covid 19’dan korunmanın genel prensipleri olan temizlik, maske ve mesafe kurallarının yanı sıra her bir faaliyet alanı için alınması gereken önlemleri denetleyen zabıta ekipleri ayrıca vatandaşların şikâyetleri doğrultusunda da görev yapıyor.

İLK GÜNDEN İTİBAREN BİR DİZİ ÖNLEM

   Belediye Başkanı İshak Sarı’nın talimatlarıyla ilk günden itibaren bir dizi önlem ve çalışmayı hayata geçirdiklerini ifade eden Karasu Belediyesi Zabıta Müdürü Talat Kaptan, Mart ayında başlayan süreç boyunca zabıta müdürlüğünün yaptığı çalışmaları kısaca anlattı. Kaptan yaptığı açıklamada şunları söyledi; ‘’Covid 19 virüsünün ülkemizde tespit edilmesiyle birlikte Sağlık Bakanlığımızın yaptığı uyarı ve bilgilendirmeleri, bakanlıklarımız tarafından yayınlanan genelgeler ve yapılan çalışmaları, kısa, kolay, anlaşılır bir şekilde esnaf ve vatandaşlarımıza aktardık.

FAHİŞ FİYATLARIN ÖNÜNE

GEÇEBİLMEK İÇİN DENETİM

   Korona virüsle mücadele kapsamında kullanılan temizlik ve dezenfektan maddelerinde fahiş fiyat artışlarının önüne geçebilmek için zabıta ekiplerimiz sık sık denetimler yaptı. Çıkarılan genelgeler kapsamında marketlerin, pazar yerlerinin ve iş yerlerinin uyması gereken kurallara riayet edip etmedikleri, yine zabıta ekiplerimiz tarafından denetlendi.

GENELGELER DOĞRULTUSUNDA

DÜZENLEMELER YAPILDI

   Pazar yerlerinde vatandaş yoğunluğunun azaltılması, sosyal mesafenin artırılması için bakanlıklarımızın çıkardıkları genelgeler kapsamında düzenlemeler yapıldı. Tezgah araları düzenlendi. Pazar alanlarına kontrollü girişler sağlandı. Maske kontrolleri ve ateş ölçümleri yapıldı.

SOKAĞA ÇIKMA YASAĞINDA

   Yapılan ‘evde kal’ uyarılarına uyan 65 yaş ve üzeri vatandaşlarımızın alışveriş ihtiyaçlarını zabıta müdürlüğü personellerimiz bünyesinde kurduğumuz ekiplerimiz ile karşıladık. Onların eczane, pazar, market alışverişlerini yaparak yardımcı olduk. İhtiyaç sahibi vatandaşlarımıza gerekli gıda yardımlarını yaptık.’’

Güncelleme Tarihi: 30 Eylül 2020, 11:48

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER