Zafer Bayramı kutlanıyor

30 Ağustos Zaferi’nin 99. Yıldönümü törenlerle kutlanacak. Karasu’daki tören Kaymakamlık bahçesindeki Atatürk Anıtı önünde gerçekleştirilecek.

Zafer Bayramı kutlanıyor

30 Ağustos 2021 Pazartesi günü saat 10.00’da başlayacak törende Kaymakam Dr. Ahmet Naci Helvacı ve Belediye Başkanı Atatürk Anıtı’na çelenk koyacaklar. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı eşliğinde Türk Bayrağı’nın göndere çekilmesinin andından günün anlamını belirten konuşmayı Askerlik Şubesi Başkanı P. Atğm. Mehmet Karadaşlı yapacak. Kaymakam Helvacı saat 11.00’de makamında tebrikleri kabul edecek.

Kaymakamlıktaki törenin tamamlanmasının ardından ilçe protokolü Merkez Mezarlığı’nda bulunan şehit mezarlarını ziyaret edecek. Diğer mezarlıklarda yatan şehitlerin mezar ziyaretlerini ise ise İlçe Jandarma ve İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri gerçekleştirecek.

CHP'DEN ALTERNATİF TÖREN

Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Teşkilatı, geçmiş bayramlarda olduğu gibi Atatürk Bulvarı’ndaki anıtın önünde alternatif bir kutlama gerçekleştirecek. CHP yönetimi ve üyeleri 30 Ağustos Pazartesi günü önce Kaymakamlık bahçesindeki resmi kutlama törenine katılacak ardından topluca bulvara geçerek buradaki Atatürk Anıtı’na çelenk koyup saygı duruşunda bulunacak. CHP İlçe Başkanı Aykut Süt’ün burada günün anlamıyla ilgili bir konuşma yapacağı öğrenildi.

Güncelleme Tarihi: 31 Ağustos 2021, 17:25

Cihan Ersöz

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER