Zincirler kırıldı Ayasofya açıldı

Danıştay’ın Ayasofya’nın müze yapılmasına dair kararı iptal etmesi ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Ayasofya Camii kararnamesini imzalamasının ardından Ak Parti İlçe Başkanı Hasan Yavuzyiğit yazılı bir açıklama yaptı.

Zincirler kırıldı Ayasofya açıldı
banner189

‘’İstanbul fethinin en büyük sembolü olan Ayasofya Camii 86 yıl aradan sonra bağımsız ve egemen güçlü bir devlet iradesi ortaya koyarak ibadete açıldı’’ diyen Karasu Ak Parti İlçe Başkanı Hasan Yavuzyiğit konu ile ilgili yazılı bir açıklama yaptı.

TARİHİ BİR DÖNEM YAŞIYORUZ

Yavuzyiğit, ‘’Evet, zincirler kırıldı. Ayasofya açıldı. Tarihi bir dönem yaşıyoruz. Geçmişte bu milletin, Ümmetin ruhuna, beynine, ayaklarına vurulan prangalar teker teker çözülüyor. Bu kör düğümden milletimiz kurtuldukça bölgeye ve dünyaya geçmişte nasıl yön verdiyse inşallah bundan sonra da insanlığın beklediği adalet huzur ve güven noktasında yön verecektir’’ dedi.

SİPER OLACAĞIZ

Açıklamasının sonunda Başkan Yavuzyiğit: ‘’Nasıl ki 15 Temmuz’da merkezi dışarda olan örgütlerin müdahalelerine karşı tek vücut olup, onları yerle yeksan edip, ülkemizin bağımsızlığını koruduysak, bundan sonra da aynı azim ve inançla her türlü tehdidin karşısında siper olacağız. Bu vesile ile bizlere tekrar manevi bir fetih yaşatan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a ve emeği geçen herkese canı gönülden teşekkür ediyoruz.”

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER