Karasu sahipsiz mi?

Nüfusu 65 binlerde olan ve yazın bu sayının 5’e katlandığı Kuzeyin İncisi Karasu’muzda 40 mahallede Amatör Spor Kulübü olarak 16 tane kulübümüz yer almaktadır. 1.200’e yakın lisanslı sporcunun olduğu ilçemizde, son yıllarda spor alanında yaşanan gelişmeler beni derinden üzüyor.

2020-2021 Yılında Bölgesel Amatör Lig’de mücadele edecek olan Karasuspor’da yeni sezon öncesinde büyük bir sessizlik olması inanın içimi burkuyor.

Karasuspor, Karasu Aziziyespor, Karasu Yalıspor, Darıçayırıspor, Karasu Güvenspor, Kuruderespor, Kızılcıkspor, Kuyumculuspor, Limanderespor ve Yuvalıderespor takımları yeni sezon öncesinde tedirgin. Pandemi nedeniyle Liglerin ne zaman başlayacağı, belli değil.

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünce Karasu’da Spor Salonu ve Karasu Stadındaki tamirat ve bakım işlemleri dışında, ilçede sportif anlamda bir hareketlilik yok. Bunun dışında Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Kocaali İlçesi'ne sportif alanda büyük bir destek veriyor. Komşu ilçemizin plajına ve mahallerine yapılan yatırımları, ilçemizde de görmek istiyoruz.

Ayrıca Hendek İlçesi'nde yapılan yatırımları kıskanmıyor değilim. İlçe olarak, siyasiler ve tüm sivil toplum kuruluşları ile birlikte hareket edip, bir bütün halinde olmalıyız. Karasu’muza gençlerimize nasıl sahip çıkmalıyız, onun için çaba sarf etmeliyiz.

Sakarya Gençlik ve Spor İl Müdürü Arif Özsoy’un, kuzeyde Kocaali İlçesi'ne yaptığı yatırımları Karasu İlçesi'ne de yapmasını umut ediyorum. Ayrıca Sakaryaspor’umuzun başkanı olan Cevat Ekşi’nin de Karasu’yu hiçbir zaman unutmayacağını biliyor ve her zaman destek vereceğine inanıyorum.

Karasuspor’da yönetim krizinin de bir an önce çözülmesi gerekiyor. Bunun için de ilçedeki büyüklerimizin önderliğinde güçlü bir yönetim kurulması gerekiyor. Herkes elini taşın altına koymalı. Geçmiş yıllarda yapılan hataların tekrarlanmaması için, Karasuspor’umun başarı için tek ses, tek yürek, bir bütün olmalıyız. Bölgesel Amatör Lig’de (BAL) mücadele edecek olan Karasuspor’umuz için ortak hareket etmeliyiz. Çünkü bir tane Karasu var. Bir tane Karasuspor var. Karasuspor’un sahipsiz olmadığını hepimiz biliyoruz. Ancak yönetim krizi, ilçede yaşayan tüm sporseverleri üzüyor. Bir an önce yönetim krizini atlatıp, iyi bir ekiple lige hazır olmayız. Aksi halde atı alan Üsküdar’ı geçer. Bizler de yine yaya kalırız.

Son olarak TFF 2.Lig Kırmızı Grup'ta yer alan Sakaryaspor’umuza da can-ı gönülden başarılar diliyorum. Son 3 yıldır şampiyonluğu Play-Off finalinde kaybeden Yeşil-Siyahlı ekibimizle ilgili düşüncülerimi de diğer yazılarımda yazacağım. Her şeyin, her işin başı sağlık diyorum. Lütfen kurallara uyalım.

Şen ve sen kalın.

YORUM EKLE