Bir geçmişe bak, bir de bu güne!

Olacak O Kadar dizisinin efsane kameramanı Cevat Kelle yıllar sonra sessizliğini bozdu. Her şeyi tek tek açıkladı. O yıllarda siyasiler bakın ne yapmış.

Bir geçmişe bak, bir de bu güne!

Türk televizyon tarihinin efsane programlarından olan Olacak O Kadar'da Cevat Kelle karakterini canlandıran Sinan Bengier, Meltem TV'deki konuk olduğu programda dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Bengier, "Mesut Yılmaz, Erdal İnönü Bülent Ecevit, Süleyman Demirel arardı. Turgut Özel çekimimizi bile ziyaret etmişti. Darbe döneminde Kenan Evren bile aradı teşekkür ederdi” dedi.

Meltem TV’de yayınlanan Raif Akyüz’ün sunduğu Sanatçı programına katılan Sinan Bengier, bir dönemin efsane programı Olacak O Kadar’da canlandırdığı Cevat Kelle karakterini anlattı.

"ORTAM ÇOK ILIMLIYDI"

Yeniçağ Gazetesi’nin haberine göre Olacak O Kadar’ın yayınlandığı saatlerde taksilerin bile duraklarına çekildiğin belirten Bengier, “Dolmuşçular yolcu olmadığı için kahveye gidip seyrediyordu. Çünkü bir toplum eleştirisi vardı orada. Belediye eleştirisi vardı. Bunu herkes yapamıyordu. Siyasileri eleştiriyorduk orada. Mesut Yılmaz, Erdal İnönü Bülent Ecevit, Süleyman Demirel arardı. Turgut Özel çekimimizi bile ziyaret etmişti. Darbe döneminde Kenan Evren bile arayıp teşekkür etmişti” dedi.

"SIRTIMDA 100 KİLO OLURDU"

Irak’ın Kuveyt’e savaş açtığı sırada görev yapan muhabirlerin görüntüsünden etkilenerek bir Cevat Kelle adını verdikleri kameraman karakterini oluşturduklarını anlatan Bengier, “İyi yük vardı sırtımda. 17 kilo kamerayla beraber iki tane tüp bile asmışlardı sırtıma. Klozeti, kedi, köpek ne istersen vardı sırtımda. Bir ara ağırlık 100 kiloyu geçinde koltuk değneği yapmak zorunda kaldım. Sırtımı duvara dayayıp oynuyordum. Sonra mukavvadan kamera, pet şişeden objektif yaptım da biraz hafifledim” diye konuştu.

Cihan Ersöz

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER