Türkiye'nin en büyük festivalinde… Karasu’yu Sedat Başkan temsil edecek

Türkiye'nin ve dünyanın her yerinden klasik otomobil tutkunlarını bir araya getirecek Türkiye'nin en büyük “Klasik Otomobil Festivali" yarın açılıyor. Festivalin davetlileri arasında Karasu Belediyesi eski başkanı Sedat Büyük de var.

Türkiye'nin en büyük festivalinde… Karasu’yu Sedat Başkan temsil edecek

Türkiye'nin en büyük “Klasik Otomobil Festivali", Başkent Millet Bahçesi'nde 25 Haziran Cumartesi günü saat 11.00’de Millet Bahçesi’nde başlayacak. Ankara Altındağ Belediyesi, Antika Otomobil Federasyonu ve Ankara Klasik Otomobilciler Kulübü’nün organize ettiği festivale Türkiye'den ve dünyanın dört bir tarafından 400 klasik otomobilin katılması bekleniyor. Karasulu klasik otomobil tutkunu eski Belediye Başkanı Sedat Büyük de 1957 model Chevrolet marka aracıyla festivalin davetlileri arasında yer alıyor.

Marmara Bölgesi'ndeki klasik otomobil tutkunları 15 Eylül 2019'da Karasu sahilinde buluşmuştu...

EN TUTULAN SERİ

Kısa adı İKOB olan İstanbul Klasik Otomobil Tutkunları Derneği aracılığıyla festivale davet edildiğini belirten Sedat Büyük, “Bölgemizde klasik tanımına hak kazanmış 15 otomobil var. Beni tercih etmelerinin nedeni 1957 model Chevrolet marka araca sahip olmam. Bu markada en çok beğenilen seri 1957 modeller” bilgisini verdi. Büyük, bu gece İstanbul’dan gelecek kafileyle Adapazarı’nda buluşup Ankara’ya hareket edecek.

AKIL ALMAZ FİYATLAR

Klasik otomobil tutkusu hakkında Karasu Haber’e konuşan Belediye Eski Başkanı Sedat Büyük, günümüzde bu tür araç fiyatlarının akıl almaz rakamlara ulaştığını söyledi. Büyük, “Derlenmiş toplanmış 1972 model Murat 124’lerin fiyatları bile yüz binlerce liraya ulaştı. Amerikan arabaları ise bir servet değerinde” diye konuştu. Başkan Büyük klasik otomobillerin varlıklı kesimlerin düğünlerinde gelin arabası olarak yüksek fiyatlarla kiralandığını kaydetti.

Güncelleme Tarihi: 25 Haziran 2022, 10:39

Cihan Ersöz

YORUM EKLE
YORUMLAR
Kezban yenice
Kezban yenice - 1 hafta Önce

Basarilar baskanım.Harika

SIRADAKİ HABER