OTOMOBİL SİNEMASI

 Cumartesi akşamı, Merkezdeki otoparkta ilk defa gerçekleşecek bir etkinliğe sahip olacak, Karasu halkı. Otomobil içinde sinema seyredeceğiz. Bu proje, Büyük Şehir ile Karasu Belediyesinin ortaklaşa gerçekleştirecekleri proje olacak.

  Daha önce böyle bir etkinlik olsun diye yazmıştım yazılarımda. Sahilde, 675 tabir edilen adalarda bu yapılabilirdi. İnsanların aileleriyle birlikte ortak geçirecekleri hoş bir kültürel etkinlik olacak. Yine yapılabilir bu adalarda. Güçlünün her tür ticari faaliyetine müdahale edil(e)meyip güçsüze çivi bile çaktırılmayan bu adalar, başka ne işe yarayacaksa!

  Rağbet görürse, tekrarlanacağını umduğum etkinlik, daha önce Sakarya'da gerçekleşmişti. Tam olarak hangi bölge bilmiyorum ama yine etkinlik sonrası tahmin ettiğim gibi, film izlemenin güzel yanları değil de, olmaması yönünde görüş belirtmişti, yobaz tayfası!

  Araç içinde fuhuş olabilirdi!

 Araç içinde alkol tüketilebilirdi!

 Herkesin kendi yaptıklarından mesul olabilecek bir dünyada, başkalarının neler yaptığıyla ilgilenen bir güruh mevcut maalesef. Ve bu grup, kendileri her türlü uygunsuzluğu yaptığı halde, başkalarının neler yapabileceklerini araştırmak ve engellemekle görevli addediyorlar kendilerini.

  Cumartesi akşamı saat 21:00'de merkezdeki otoparkta olun, film izlemek için. Yanınıza eşinizi, çocuklarınızı da alın. Yoksa sevgilinizi, nişanlınızı da alabilirsiniz. Meşrubat ve çerez de alıp keyfinizi katlayabilirsiniz. Eğer o karanlıkta birileri araç içinde ne yaptığınızla ilgilenip camdan içeri bakmaya kalkarsa da, tepkinizi gösterin. İnadına sevgilinizle el ele tutuşun. İnadına yanak yanağa seyredin. Hatta daha önce yaptıysanız, öpün sevdiğinizi. İnsan olduğunuzu gösterin.

 Ha, tabii filmi de izleyin bu arada. Ama camdan dışarı çöp atmayın. İnsan olduğunuzu ve başkalarına da saygı duyduğunuzu gösterin.

  Hoşunuza giderse eğer, faaliyetin tekrar tekrar gerçekleşmesi için ilgili kurumları arayıp memnuniyetinizi ifade edin. Hepimizin eve tıkıldığı bu günlerde, ailecek yapılması gereken en güzel etkinliklerden birine sahip çıkın. (Sabah erkenden, deniz sakinken denize girmek bana göre ilk tercih ettiğim aktivitedir)

 Bu aktivite bu kadarla kalmamalı. Madem virüs var, madem toplulukta sıkıntılar oluşuyor, sık sık tekrarlanmalı. Hatta özel sektöre devredilip araç içinde yemek, çerez, pasta ve içeceklerin de tüketilmesi için yeni bir sektör oluşturulmalı.

  Ve yobaz tayfasının çıkardığı gürültülere kulak asılmamalı.

 Ben de gitmeye çalışacağım. Eğer farklı izlenimler edinirsem sizlerle paylaşmayı düşünüyorum.

 Festivaller tarih oldu. Bari bu tür film festivalleri alışkanlık olsun. Haydi Büyükşehir, Haydi Karasu...  

YORUM EKLE