400 gün daha bekleyeceğiz

Fotoğraf avcılarına müjde...

400 gün daha bekleyeceğiz

Acarlar Longozu’nu yeniden düzenleme çalışmaları sürüyor. Sökülen eski restoranın yerine yenisi yapılıyor. Longoz iş bitimine kadar ziyarete kapatılmış durumda.

  12 milyon liraya mal olacak Acarlar Longozu Muhtelif Tesisler ve Çevre Düzenleme Projesi’nde çalışmalar aralıksız sürdürülüyor. Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım’ın 24 Eylül 2020’de açıkladığı ve detaylarını video ile sosyal medya hesabından paylaştığı projede karşılama ve ziyaretçi merkezi, iskele, otantik pazar, kafe, sergi ve tabiat eğitim merkezi, yürüyüş parkuru gözlem kulesi yapılacağı bilgisi yer almıştı. Vali Kaldırım Acarlar’ın dünya turizminin gözbebeği olacağını ifade etmişti.

ESKİ RESTORAN SÖKÜLDÜ

  Yapılan çalışmalar hakkında Karasu Haber’e bilgi veren ihaleyi alan firmanın yetkilileri, şu anda sökülen eski ahşap restoranın yerine longozun görünümünü bozmayacak bir alanda çelik konstrüksiyon teknolojisi ile yeni bir restoran, aynı yöntemle idare birimi ve hediyelik eşya dükkânları yapılmakta olduğunu belirttiler. Çalışmanın kış şartlarında da sürdürüleceğini ifaden firma yetkilileri, sözleşme gereği işin 15 ayda tamamlanacağını kaydettiler. Yetkililer buna göre longoz tutkunlarının yaklaşık 13 ay sabretmesi gerektiği bilgisini verdiler.

FOTOĞRAF AVCILARINA MÜJDE

  Proje kapsamında 650 metrelik ahşap yürüyüş yolu 2.100 metreye çıkarılacak. İnşa edilecek seyir terası ise doğa fotoğrafı avcıları için özel olarak düzenlenecek. İlk aşamada 12 milyon lira harcanacak projenin maliyetinin zaman içinde yeni eklemelerle 70 milyon liraya kadar çıkabileceği de edinilen bilgiler arasında.  Çalışmalar dolayısıyla longoz iş bitimine kadar ziyaretçilere kapatılmış durumda.

Güncelleme Tarihi: 16 Aralık 2020, 17:42

Karasu Haber

YORUM EKLE
YORUMLAR
Karasu
Karasu - 10 ay Önce

Gerekli çalışmaydı. İnşaAllah en güzel şekilde yenilenecek.

Mahmud
Mahmud - 10 ay Önce

Rant olunca hiçbir masraftan kaçınılmaz, alberikini vur ötekine

SIRADAKİ HABER