banner469

Belediye bürokrasisinin hali! Yaz babam yaz!

Meclisin Kasım ayı toplantısında görüşülecek bir madde ile ilgili kurum içi yazışmalar ‘pes’ dedirtecek nitelikte. Rutin bir konunun meclis onayına sunulması için tam yedi adet yazışma gerçekleştirilmiş.

Belediye bürokrasisinin hali!  Yaz babam yaz!

EN KISA GÜNDEM

Belediye Meclisi’nin olağan toplantısı 2 Kasım Salı günü Sosyal Gelişim Merkezi Salonu’nda yapılacak. Üyelere gönderilen gündemde sadece iki madde bulunuyor. Bunlardan biri Bilgi İşlem Müdürlüğü’nün çalışma usul ve esaslarının onaylanması, diğeri ise Kurumeşe Mahallesi’nde Tanzim Satış Alanı talebine uygunluk kararı alınması şeklinde. Gündem dışı bir önerge gelmemesi durumunda Kasım 2021 meclisi en kısa gündemli meclis olarak kayıtlarda yerini almış olacak.

KURUM İÇİ BÜROKRASİ

Gündem maddelerinin ilk sırasına kayıtlı Bilgi İşlem Müdürlüğü’nün çalışma usul ve esaslarının onaylanması hakkındaki rutin uygulamayla ilgili yazışmalar, belediyede birimler arasındaki hantallığı ve gereksiz yazışmaları gözler önüne seriyor. Teklifin İnsan Kaynakları Müdürlüğü tarafından hazırlanıp onay için meclise sunulmasına kadar birimler arasında amirlerin imzalarını taşıyan tam yedi adet yazı yazıldığı görülüyor.  

Söz konusu yazışmalar şöyle:

Güncelleme Tarihi: 03 Kasım 2021, 17:36

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER