Burcu Öğretmen Süslü'nün masalını yazdı

Yazmayı ve çocukları çok seven Burcu Öğretmen, akran zorbalığını konu alan bir masal kitabı yazdı. İlk görev ve doğum yeri oan Van'da bir öğrencisinin adından yola çıkan Türkçe öğretmeni Burcu Aksu, bu yolculuğu Karasu'da tamamladı. Süslü, 7 Nisan’da okuyucularıyla buluştu.

Burcu Öğretmen Süslü'nün masalını yazdı

   Meslekte 13 yılı geride bırakan ve Sezi Eratik Ortaokulu’nda Türkçe öğretmeni olarak görev yapan Burcu Aksu’nun, önce bir yarışma için yazdığı masal, kitap oldu ve okuyucularıyla buluştu. Masal yarışmasında ikincilik kazanan ve ardından da basılarak okuyucularına sunulan kitabın kahramanı Süslü adında bir çocuk. Süslü’nün tek arkadaşı da Pişik. Birbirinden  güzel görsellerle dolu kitapta akran zorbalığı işleniyor.

SÜSLÜ NASIL ORTAYA ÇIKTI?

   ‘’2018 yılında bir yarışma başvurusu gördüm. Bakanlık onaylı, Van İl Kültür Müdürlüğü’nün düzenlediği bir masal yarışmasıydı ve katılmaya karar verdim’’ diyen Burcu Aksu, ''Süslü, isminden pek memnun olmayan bir çocuk. Mesleğe ilk atandığım yılda erkek öğrencilerimden birinin adıydı. Oradan yola çıktım ve günümüzde çocuklar arasında önemli bir sorun haline gelebilen akran zorbalığını konu alan bu masal kitabını yazmaya karar verdim. Benim de 7 yaşlarında iki çocuğum var. Çocuklarımızın hem hayal dünyasını geliştirmek hem de gerçek dünyadaki kazanımlarını arttırmak ya da güçlendirmek için biraz bile katkı sunabilirsem çok mutlu olurum. Süslü, ilkokul çağındaki çocuklara yönelik bir masal kitabı ama aslında masalların yaşı yoktur’’ ifadelerini kullandı.

‘KİTABIN DEVAMINI İSTİYORLAR’

   Süslü’nün masalını kaleme alan Burcu öğretmen sözlerine şöyle devam etti; ‘’Yarışma 2018’de yapıldı, dereceyi aldık ama basılır mı basılmaz mı diye kararsız kaldığım için bu zamana kadar bekledim. Ardından bu yıl yayın evine gönderdim ve kabul edildi. İki üç ay içinde de basımı gerçekleştirdiler. Kitabın devamını istiyorlar. Masalların çocuk gelişimine çok büyük katkıları var. İkinci masalı da yazmak istiyorum.

   Süslü masalını okumak isteyenler Mahlas Yayınları’ndan ya da internet alışveriş sitelerinden temin edebilirler.

   Yıllardır kendi çapımda yazıyorum. Bu masal kitabı dışında yetişkinlere yönelik de çok karalamam var ama onların daha beklemesi gerekiyor.’’ 

Güncelleme Tarihi: 29 Nisan 2021, 14:55

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER