banner379

Çatalbaş: 'Beklediğim yanıtları alamadım’

Meclis başkanlığına soru önergesi veren Meclis üyesi Mehmet Çatalbaş, yazılı olarak verilen yanıtları kamuoyuna açıkladı. Çatalbaş, “Verilen bilgiler üstünkörü ve beklediğim bilgileri içermiyor” dedi.

Çatalbaş: 'Beklediğim yanıtları alamadım’

   BBP’li Karasu Belediye Meclisi üyesi Mehmet Çatalbaş’ın 6 Nisan 2021 aylık meclis toplantısında verdiği dört soru önergesine üç hafta sonra yanıt geldi. Belediye başkan yardımcıları Hüdaver Ağun ve İsmail Karakaş imzalı yanıtlar hakkında değerlendirmede bulunan Çatalbaş, “Verilen bilgiler kamuoyunu tatmin edecek açıklıkta değil. Deyim yerindeyse yasak savılmış” dedi.

DÖRT AYRI ÖNERGE

   Mehmet Çatalbaş 6 Nisan 2021 tarihli oturumda belediye yönetimine yazılı olarak yanıtlanması talebiyle dört ayrı önerge vermişti. Çatalbaş önergelerinde, 2019 Mart ayı tarihinden bu güne belediyede personeline yönelik işten çıkarma, emekliliğe zorlama, yerlerine alınan personel sayısı; bu güne kadar zabıtaca araçlara kesilen işgaliye cezaları; günümüze kadar kaç adet yeşil alanın konut alanına çevrildiği ve bu konuyla ilgili verilmiş yapı ruhsatları ile Mart 2019’dan günümüze kadar gerçekleştirilen asfalt, beton, bordür, akaryakıt, madeni yağ ve benzeri alımlarla ilgili ihaleler hakkında bilgi verilmesini istedi.

34 PERSONELE UYGULAMA

   Belediye Başkanı adına iki başkan yardımcısı imzalı 27 Nisan 2021 tarihli yanıtlarda Mart 2021’den günümüze kadar işçi, memur, sözleşmeli, KARSAŞ elemanı gibi personellerde 34’le ilgili personel hareketi tasarrufunda bulunulduğuna işaret edildi. Buna göre 16 kişi kendi isteğiyle emekli oldu. 4 çalışanın iş akdi feshedilirken 1 kişi istifa etti. Anlaşmalı ayrılan sayısı bir, istekle tayin olan 4, Karsaş’tan sözleşmeli geçişi 8 kişi olarak gerçekleşti. Yanıtlarda yeni alınan personel sayısı sorusuna ise yanıt verilmemiş olması dikkat çekti.

DOĞRUDAN TEMİN LİSTESİ TUTULMAMIŞ

   Mehmet Çatalbaş’ın ihaleler ve doğrudan temin alımları konusundaki soru önergesine ise Başkan Yardımcısı İsmail Karakaş imzasıyla “2019-2020 yılında yapılan ihaleler ekteki tabloda sunulmuştur. Doğrudan temin yöntemiyle yapılan alımların listesi yapılmaktadır. Bütün bilgiler belediyemizin Mali Hizmetler Müdürlüğü’nde bulunmaktadır” karşılığı verildi.

YEŞİL ALANLAR VE CEZALAR

   Diğer önergelere verilen yanıtta 2019 yılı itibarıyla bu güne kadar hiçbir parselin yeşil alandan çıkarılmadığı bilgisi yer alırken, 1 Nisan 2020 tarihinden günümüze kadar zabıtanın 2.808 araca ve 32 seyyar satıcıya işgaliye cezası kestiği belirtildi.

Güncelleme Tarihi: 01 Mayıs 2021, 13:16

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER