banner272

Fundux raflardaki yerini aldı

Paralı Mahallesi’nde 8 yıl önce kurulan Kuzey Kalkınma Kooperatifi, iç piyasaya kavrulmuş fındık pazarlamak için gün sayıyor.

Fundux raflardaki yerini aldı

Karasu Paralı Mahallesi’nde 2013 yılında 50 ortakla kurulan ve bu gün ortak sayısı 100’ü aşan Kuzey Kalkınma Kooperatifi, aracısız ihracatın yanı sıra iç piyasaya kavrulmuş iç fındık pazarlanması için başlattığı çalışmalarda önemli bir mesafe aldı. Kooperatif Başkanı Özgür Uğur, “Kavrulmuş ve paketlenmiş fındık için deneme çalışmalarımız devam ediyor. İlk ürünlerimiz yavaş yavaş raflardaki yerini aldı” dedi.

ÖNCELİK TANITIMA

Kısa sürede tam kapasiteyle seri üretime geçeceklerini söyleyen Özgür Uğur, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Sistem oturunca ilk işimiz pazarlama için tanıtım faaliyetlerine başlamak. Hedef kitlesi olarak sadece il bazında değil, Sakarya dışındaki yerel marketlere yönelik çalışmalarımız olacak. O yöndeki faaliyetler için görüşmeleri sürdürüyoruz. Sonuca ulaşmamız muhakkak belli bir zaman alacak. Bizler sabırlıyız ve azimliyiz.”

ZAMAN GEREKİYOR

Resmi başvurular ve izinler gibi süreç gerektiğinin altını çizen Başkan Uğur, “Ürünümüzün adını Fundux olarak kararlaştırdık. Logosunu hazırlayıp tescili için ilgili kuruma başvurduk” diye konuştu. Uğur, “İlçe ve il basını ile yerel yönetimlerimizin tanıtımda bize destek olmasını bekliyoruz. Mahalli bir kooperatif olarak Türkiye’de bu şekilde belki ilk üretim faaliyetidir. Bunun gururunu yaşıyoruz” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 05 Şubat 2021, 16:58

Karasu Haber

YORUM EKLE
YORUMLAR
Altan bakır
Altan bakır - 1 gün Önce

Hepinizi tebrik ediyorum başarıların devamını dilerim

SIRADAKİ HABER