'Her yıl büyüyoruz'

 Karasu’nun en büyük ve örnek olan tarımsal kalkınma kooperatifi...

'Her yıl büyüyoruz'

   Karasu’nun en büyük ve örnek olan tarımsal kalkınma kooperatifi olan Kuzey Kalkınma Kooperatifi bu yıl da üreticilere en iyi hizmeti ve desteği vermeye devam ediyor.

   Kooperatifçiliğin yaygınlaştırılmasına ilişkin projeler geliştirmek, ortak problemlere çözümler üretmek amacıyla kurulduklarını ve faaliyetlerini sürdürdüklerini söyleyen kooperatif başkanı Ali Uğur, her yıl büyüdüklerini söyledi.

HİÇ DURMADAN HEDEFLERİMİZE ADIM ATIYORUZ

   Başkan Ali Uğur, ‘’2013 yılında 50 üyemiz ve sınırlı imkanlarla kurduğumuz SS Kuzey Tarımsal Kalkınma Kooperatifi’mizde bugün 100 üye, 1000 tonluk depo, günlük 20 ton kapasiteli kurutma tesisi, eğitim salonu ve çeşitli altyapılarımız ile yolumuza devam ediyoruz’’ dedi.

   ‘’Fiziki yapıların yanında Gübretaş bayiliği ve fındık hammadde tedarikleri ile üreticilerine en ucuz girdileri sağlamaya çalıştıklarını söyleyen Ali Uğur,  ‘’Her yıl yapmakta olduğumuz ücretsiz toprak analizleri, ziraat mühendisi desteklerimiz ile değerli üreticilerimize verim ve kalite anlamında desteklerimizi sürdürmeye devam ediyoruz. Bizler SS Kuzey Tarımsal Kalkınma Kooperatifi olarak 7 yılda yaptığımız bu gelişmelerin devamı ile ilgili hiç durmadan hedeflerimize ve heveslerimize doğru adımlarımızı atmaya devam ediyoruz’’ ifadelerini kullandı.

MARKA DESTEKLEMEYE DEĞER BULDU

   ‘’2019 yılında MARKA (Doğu Marmara Kalkınma Ajansı) bizlerin yapmış olduğu fındık kırma, kavurma, tuzlama ve paketleme tesisimizi desteklemeye değer bulmuştur’’ diyen Uğur, ‘’Yapılan çalışmalarımızla ümit ederiz ki 2020 yılının son dönemlerinde planlanan işleme tesisimiz de faaliyete geçecektir.

   SS Kuzey Tarımsal Kalkınma Kooperatifi olarak amacımız gelecek nesillere değerler aktarabilmek, yöremize ekonomik ve istihdam anlamında fayda sağlayabilmektedir. İnandığımız değerler adına biz yolumuza devam ediyoruz'' diye konuştu.

   Mahalle muhtarı Özcan Albayrak ise, ‘’Paralı Mahallesi olarak kurduğumuz kooperatif örnek gösteriliyor. Bu durum, mahalleli olarak ve aynı zamanda fındık üreticisi olarak çizdiğimiz yol haritasının doğru olduğunun göstergesidir’’ dedi.

Güncelleme Tarihi: 14 Eylül 2020, 13:36

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER