banner181

Karasu yasaklara alıştı

Tamamlanan dört günlük yasak vatandaş için staj oldu. Deneyim kazanan Karasulular bayramda uygulanacak ikinci dört günlük yasak için alışveriş telaşına düştü.

Karasu yasaklara alıştı

   Karasulular, 16-19 Mayıs tarihleri arasında uygulanan 4 günlük sokağa çıkma yasağının tamamlanmasıyla birlikte 20 Mayıs Çarşamba günü sabahından itibaren cadde ve kokakları doldurdu. Maske takmaya özen gösterdiği gözlenen vatandaşlar marketler, banka şubeleri, PTT ve eczanelerin önünde uzun kuyruklar oluşturdu. Bulvarda bulunan bir giyim mağazası ile zirai tohum-fide-ilaç satışı yapılan yerlerle, nalburlar ve bulvardaki bir giyim mağazasında yoğunluğun bir hayli fazla olduğu gözlendi.

PARK YERİ KALMADI

   Bu arada araç trafiğinde de beklenmedik bir artış gözlendi. Cadde ve sokaklarda neredeyse park edecek yer kalmadı. Emniyet ve belediye trafik ekipleri gün boyu caddeleri turlayarak kurallara aykırı şekilde park eden araçları uyardı. Polisin ceza uygulamasını son tedbir olarak uygulamaya koyduğu gözlerden kaçmadı.

PAZERYERİ CUMA GÜNÜ AÇIK

   Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Ramazan bayramı süresince 4 gün sokağa çıkma yasağının uygulanacağı şeklindeki açıklamasının ardından, Pazartesi günleri açılan kapalı pazaryerinin Cuma günü hizmet vereceği belirtildi. Emniyet ve belediyenin önceki haftalarda olduğu gibi pazaryeri girişinde maske ve sosyal mesafe kontrolü ile içeriye belirli sayıda vatandaşın alınması için tedbirleri uygulamaya devam edeceği öğrenildi.

Güncelleme Tarihi: 23 Mayıs 2020, 14:57

Cihan Ersöz

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER