banner388
banner400

O ihalenin sır küpü memuriyetten ayrıldı

banner403

Karasu Belediyesi’nin 2015 yılında İller Bankası’ndan kullandığı 46 milyon liralık krediye bağlı olarak gerçekleştirilen ihalenin komisyon başkanlığını yapan Cengiz Kuçhan, çalışmakta olduğu İzmir Gaziemir Belediyesi’nden istifa ettiğini duyurdu. Kuçhan istifasına CHP’li Belediye Başkanı ile anlaşmazlık yaşamasını gerekçe gösterdi.

O ihalenin sır küpü memuriyetten ayrıldı
banner399

Karasu Belediyesi’nin gelecek 10 yılını borç altına sokan ve kurumunr elini kolunu bağlayan 46 milyonluk kredinin komisyon başkanı ve ihale sürecinde belediye başkan yardımcılığını da üstlenen Cengiz Kuçhan devlet memurluğundan ayrıldığını duyurdu.

YENİ BAŞKANLA ANLAŞAMADI

Kuçhan sosyal medyaya yaptığı yazılı açıklamasında 10 yıl süreyle TSK’da uzman erbaş olarak görev yaptığı ve 2006 yılında dönemin Ak Partili Gaziemir Belediye Başkanı Adnan Yüksel’in atamasıyla Gaziemir Belediyesi’nde memur kadrosunda göreve başladığı bilgisini verdi. Yeni başkan CHP’li Halil Arda ile çalışacağı birim konusunda anlaşmazlığa düştüğünü belirten Kuçhan “Başkan Mali Hizmetler Müdürlüğün’ de görevime, düz memur olarak devam etmemi istedi. Bunu kabul etmedim ve istifa ettim” ifadelerini kullandı.

CHP’DEN ADAY ADAYLIĞI

Açıklamasında Başta Gaziemir Belediyesi olmak üzere Karasu ve diğer bazı belediyelerde proje uygulayıcısı olarak hizmet verdiğini hatırlatan Cengiz Kuçhan, 2011 ve 2014 yıllarında CHP’den milletvekili aday adaylığı ile yine aynı partinin Gaziemir Belediye Başkanlığı’na aday adayı olduğunu bilgilerine yer verdi.

YARGILAMA SÜRÜYOR

Cengiz Kuçhan, Karasu Belediyesi’nde görevliyken komisyon başkanlığını yürüttüğü 46 milyonluk ihaleye fesat karıştırıldığı iddiasıyla Karasu Asliye Ceza Mahkemesi’nde açılan davada diğer 13 kişi ile birlikte yargılanıyor. Kuçhan Savcılık ve mahkemede verdiği ifadelerde belediyenin kullandığı kredinin İller Bankası’nda takipçisi olduğunu söylemiş ve ihalenin yapılması sırasında suç unsuru olabilecek herhangi bir durumun bulunmadığını öne sürmüşytü.

Cengiz Kuçhan’ın açıklamasının tam metni için: //www.yerelhaberci.com.tr/index.php?sayfa=haber_detay&haber_id=2841&haber_link=

Güncelleme Tarihi: 01 Ağustos 2020, 11:22

Cihan Ersöz

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner391

banner390