banner181

Yeni Longoz Projesi start alıyor

Acarlar Longozu’nda ekoturizm potansiyelinin artırılması amacıyla hazırlanan proje ihaleye çıkıyor.

Yeni Longoz Projesi start alıyor

   Tarım ve Orman Bakanlığı, Karasu ile Kaynarca sınırları içerisinde yer alan ve Türkiye'nin en büyük su basar ormanı niteliğindeki Acarlar Longozu için hazırladığı ekoturizm projesini gerçekleştirmek için ihaleye çıkarıyor.  

14 MİLYONLUK ÖDENEK

   Bakanlık Doğa Koruma ve Milli Parklar (DKMP) 1. Bölge Müdürlüğü tarafından hazırlanan projede çeşitli çevre düzenlemeleri yer alıyor. Bölgeye daha fazla turist çekmeyi amaçlayan projede yer alan düzenlemeler arasında Acarlar Longozu’nun Karasu Denizköy kesiminde 1 Adet Ahşap Platform, 1 Adet Giriş Kontrol Binası, 1 Adet Satış Birimi, 1 Adet Kafeterya-Sergi- Tabiat Eğitim Birimi, 1 Adet Kuş Gözlem Kulesi, Ahşap Yürüyüş Yolu ve Ahşap Kayık İskelesi yapılması var. Mevcut yapılar ise sökülerek kaldırılacak. Karasu Kaymakamı Aziz Mercan 16 Aralık 2019’da yaptığı açıklamada Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından 14 milyon liralık bir ödenek ayrılacağı müjdesini vermişti.

   İhale 9 Haziran Salı günü Tarım ve Orman Bakanlığı DKMP 1. Bölge Müdürlüğü Sakarya İl Şube Müdürlüğünde açık ihale usulü ile gerçekleşecek. Projenin 15 ayda tamamlanacağı belirtiliyor.

Güncelleme Tarihi: 29 Mayıs 2020, 12:53

Cihan Ersöz

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER