Yüce: ‘Karasu’ya özel önem veriyoruz’

Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce Sakarya’nın Kuzey’e açılan ilk kapısı konumundaki Karasu’yu turistik özelliğini de göz önüne alarak ayrı bir gözle baktıklarını söyledi. Yüce, “Bu yıl bu ilçe için planladığımız asfaltın yüzde 90’ının tamamladık” dedi.

Yüce: ‘Karasu’ya özel önem veriyoruz’

Büyükşehir Beledi Meclisi 9 Kasım Pazartesi günü toplanarak gündeminde bulunan 62 maddeyi görüştü ve karara bağladı. Toplantıya Karasu’dan CHP’li üye Cüneyt Taşkın Ekşi ile MHP’li üye Fatih Şentürk katıldı. Belediye Başkanı İshak Sarı, Hüseyin Emanet, İsmet Yavuzyiğit ve Yakup Ayar da başka mazeretlerle oturumda hazır bulunamadı.

KARASU’NUN YERİ AYRI

   Meclis toplantısında üyelere uzun bir konuşmayla bilgi veren Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Karasu için de değerlendirmelerde bulundu. “Bu ilçe kuzeye açılan ilk kapımızdır” diye konuşan Yüce 2020 yılı için Karasu’ya planladıkları asfalt yolun yüzde 90’ının bitirdiklerini kaydetti. Başkan Yüce “Bu da yaklaşık olarak 100 bin metreküpün üzerinde asfalta karşılık geliyor” dedi.

   Başkan Yüce konuşmasında ayrıca önümüzdeki 8 ayda suya zam yapılmayacağını ve günü geldiğinde yapılacak zam oranının da yüzde 2’yi geçmeyeceğini söyledi.

EKŞİ: FAZLASINI HAKEDİYORUZ

   Yücenin meclisteki konuşması hakkında Karasu Haber’e değerlendirmede bulunan CHP’li üye Cüneyt Taşkın Ekşi şunları söyledi:

   “İlçenin turistik özelliğine, liman ve gelişen sanayi ile yapılması planlanan Arifiye-Karasu demiryolu hattı gibi özelliklerine değinen Büyükşehir Başkanı Yüce, bu nedenlerle Karasu’nun eksiklerinin tamamlanması gerektiğine işaret etti. Tabi bu ilgi ilçemiz için sevindirici ama yapılanları yeterli görmediğimizi de belirtmek durumundayım. Büyükşehir sahil düzenlemesine katkı vermeli. Ayrıca şehir içinden geçen drenaj kanalının ıslahı şart. Bu yapılmadığı sürece yağmur suyu kanallarının hiçbir fonksiyonu kalmıyor. Büyükşehir ıslah projesinde de Karasu Belediyesi’ni yalnız bırakmamalı.”

Güncelleme Tarihi: 10 Kasım 2020, 13:45

Cihan Ersöz

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER