banner388
banner400

60 yaş aşı takvimi belli oldu!

banner403

60 yaş üstü aşı takvimi içerisine eşleri de ekleyen Sağlık Bakanlığı, başvuruların internet üzerinden yapılabileceğini duyurdu. 60 yaş üstü aşı takvimi ile birlikte en çok merak edilen konulardan birisi de aşınan hangi türde yapılacağı oldu.

60 yaş aşı takvimi belli oldu!
banner399

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından 60 yaş üzeri aşı takvimi açıklandı. Bir hafta gecikmeli olarak bugün başlayan 60 yaş üstü aşı takviminde hangi aşının yapılacağı merak konusu. Bu hafta ülkeye gelecek olan 1.4 milyon Biontech aşısının 60 yaş üzeri vatandaşlara uygulanıp uygulanmayacağı henüz bilinmiyor.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, aşılama sürecinde yeni gruba geçildiğini, 60 yaş üzeri vatandaşların eşleri ile birlikte randevu alarak koronavirüs (Kovid-19) aşısı olabileceklerini duyurdu.

Bakan Koca sosyal medya hesabından şu açıklamalarda bulundu:
- Aşı programında yeni gruba geçiyoruz. Aşısı sisteme tanımlanmış olan vatandaşlarımız 60 yaş üzeri vatandaşlarımız eşleri ile birlikte randevu alarak aşılarını olabilecekler.

AYRICA BAZI RİSK GRUPLARI DA PROGRAMA DAHİL EDİLDİ
- Risk grubunda olan morbid obez, malign tümörü olan kanser ve diyaliz hastaları, Down sendromu olan vatandaşlarımız ve immuno supresif tedavi alanlar öncelikli aşı olmak için sisteme tanımlandı. En kısa sürede en çok riskli vatandaşımızı korumak istiyoruz.

Güncelleme Tarihi: 29 Mart 2021, 09:03

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner391

banner390