65 yaş üstüne sokağa çıkma listesine Sakarya'da alınabilir

20 şehirde korona virüs vakalarındaki artış nedeniyle 65 yaş ve üstüne dolaşım sınırlaması getirildi. İl Hıfzıssıhha Kurulu toplantısında Sakarya için 65 yaş üstüne saat sınırlaması getirilebileceği konuşuluyor.

65 yaş üstüne sokağa çıkma listesine Sakarya'da alınabilir
banner238

   Korona virüsle mücadele sürerken vaka sayılarında korkutan artış sürüyor. Ankara, Kastamonu, Kütahya, Eskişehir, Erzincan, Ordu ve Bursa başta olmak üzere 20 ilde yeni tedbirlerle birlikte 65 yaş ve üzeri vatandaşların sokağa çıkmalarına sınırlama getirildi. Bu yasak kapsamında 65 yaş ve üzeri vatandaşların düğün, nişan, nikâh sünnet gibi etkinliklere katılması; sinema, konser, tiyatro, gösteri merkezi gibi yerlere girişine de yasak getirildi.

SEMT PAZARLARI

   Bu kişiler ayrıca toplu taşıma araçlarına alınmayacak, semt pazarlarına giremeyecek. Aktif vaka sayısının 500'e yaklaştığı ve günde yeni hasta sayısının 30'un altına düşmediği Sakarya'da da ek tedbirler gündemde. Alınacak yeni tedbirlerle ilgili olarak İl Hıfzıssıhha Kurulu'nda hazırlık yapıldığı öğrenildi. Buna göre ilk olarak 65 yaş üstünün sokağa çıkma saatlerine sınırlama getirilecek. Maske ve mesafe kuralına uyulup uyulmadığı kontrol edilecek. Gerekirse ilave tedbirler gündeme gelecek.

Cihan Ersöz

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER