Aşı ve maske için kötü haber!

Korona ile mücadele kapsamında aşılama ile dünya genelinde normalleşmeye dönülmeye başlamıştı. Ancak ilk olarak Hindistan'da görülen Delta varyantı yeni bir endişe oluşturmaya başladı. Dünya Sağlık Örgütü, iki doz aşı olanların bile Delta varyantına karşı dikkatli olması gerektiği uyarısında bulundu.

Aşı ve maske için kötü haber!

İlk olarak Hindistan’da görülen ve Delta varyantı olarak da bilinen mutasyona uğramış korona virüsü korku ve endişe yaratmaya devam ediyor. Birleşmiş Milletler bünyesinde çalışmalarını sürdüren Dünya Sağlık Örgütü, Delta mutasyonuna karşı dikkatli olunması uyarısını yinelerken bu varyantın orijinal Kovid-19’dan çok daha hızlı yayıldığını duyurdu.

'MASKE TAKMAYA DEVAM ETMELİLER'

DSÖ’nün ilaç ve sağlık ürünlerinden sorumlu genel direktör yardımcısı Dr. Marangela Simao bir açıklama yaptı. CNBC’de yer alan haberde Dr. Simao, “İnsanlar iki doz aşı oldukları için kendilerini güvende hissetmemeliler. İki doz aşı olsalar da insanlar kamuya açık alanda maske takmaya devam etmeliler” dedi.

Dr. Simao, “Aşı tek başına koruma sağlamıyor. İnsanların sürekli maske takması ve havalandırılmış ortamlarda bulunması gerekiyor. El temizliğine önem verilmeye ve sosyal mesafeye devam edilmeli. Kalabalıklardan uzak durulmalı çünkü iki doz aşı olsalar da insanlar hastalığı bulaştırabilir” ifadesini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 29 Haziran 2021, 13:02

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER