Başkan Sarı'dan aşı kampanyasına davet

Aşı yaptıran 15 - 30 yaş arası gençlere bisiklet ve tablet Karasu Belediyesi’nden hediye…

Başkan Sarı'dan aşı kampanyasına davet

   Karasu Belediyesi’nce, şimdiye kadar hiç aşı olmayan gençlere yönelik tablet ve bisiklet ödüllü aşı kampanyası başlattı.
Belediye Başkanı İshak Sarı, yaptığı açıklamada, Sakarya genelinde aşılama oranının yüzde 75 seviyesinde olduğu bildirildi.
Toplum sağlığı açısından bu oranı daha yükseklere çıkarmak istediklerini aktaran Başkan İshak Sarı, Covit-19 salgınına duyarlı olmak ve farkındalık oluşturmak amacıyla bir kampanya düzenlediklerini söyledi. 
6 EYLÜL İLE 30 EYLÜL ARASINDA
   Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı, ‘’Bu kampanya ile 6 Eylül ve 30 Eylül 2021 tarihleri arasında aşı yaptıran 15 ile 30 yaş arasında olan vatandaşlarımıza bisiklet ve tablet hediyesi veriyoruz. Onları gönüllü olarak aşı olmaya davet ediyoruz. Aşı olmaya teşvik ile ilgili yoğun bir çaba içindeyiz. Gerek sosyal medya aracılığı gerekse anonslarla titiz çalışmalar yürütüyoruz. Aşı oranını en üst seviyelere çıkarmak için çalışıyoruz. Başlattığımız kampanyanın da desteğiyle kısa zamanda hedefimize ulaşacağımız kanaatindeyim” diye konuştu.
2 BİSİKLET, 1 TABLET HEDİYE
   Başkan Sarı, 6 Eylül 2021 Pazartesi günü başlayan kampanya kapsamında 30 Eylül’e kadar ilk doz aşısını yaptıranlar arasından 3 kişiye kura ile 2 bisiklet ve 1 tablet hediye edileceğini kaydetti.

Güncelleme Tarihi: 08 Eylül 2021, 13:50

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER