banner368

BioNTech'in ikinci doz uygulamasına ilişkin yeni açıklama!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın Pfizer/BioBNTch aşısıyla ilgili doz aralığının 6-8 haftaya çıkarılacağını açıklamasının ardından, Sağlık Bakanlığı'ndan konuya ilişkin olarak yapılan açıklamada, ikinci doz randevularını almış olanların randevularının korunacağı belirtildi.

BioNTech'in ikinci doz uygulamasına ilişkin yeni açıklama!

   Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, dünkü Koronavirüs Bilim Kurulu toplantısının ardından, Pfizer/BioNTech aşısıyla ilgili olarak açıklamalarda bulunarak, bu aşıda ikinci doz uygulamalarının 6-8 hafta aralığında olacağını belirtti.

YENİ RANDEVU ALACAKLARA

Edinilen bilgilere göre, konuyla ilgili olarak Sağlık Bakanlığı kaynaklarından yeni bir açıklama geldi. Buna göre, Pfizer/BioNTech aşısı için ikinci doz randevularını almış olanların randevuları korunacak. Yeni aşı olacaklara ikinci doz uygulamaları 6-8 hafta aralık olacak şekilde randevu verilecek.

SMS GÖNDERİLMİŞTİ

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Koronavirüs Bilim Kurulu toplantısının ardından yaptığı açıklamada BioNTech aşılarında ikinci dozun 6-8 hafta arasında yapılacağını duyurmuştu. Bakan Koca'nın açıklamalarından sonra Alman aşısında ikinci doz randevuların ertelendiği bildirilmiş, ikinci doz randevu almış olanlara SMS ile bilgilendirme yapılmıştı.

Güncelleme Tarihi: 30 Nisan 2021, 13:03

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER