Eğitimciler boş durmuyor

Koronavirüs sürecinde düşen kan stoklarını arttırmak amacıyla çeşitli farkındalık çalışmaları yürüten Türk Kızılay'ın kan bağışı çağrısına eğitimciler kayıtsız kalmadı...

Eğitimciler boş durmuyor

Eğitimciler, pandemi nedeniyle kan bağışı oranlarının düşmesi sonrasında Türk Kızılayı’na kan desteğinde bulunmak için Bulvarda hazır bulunan Kızılay kan bağış aracına gitti.

Öğretmenler ve müdürlerle beraber kan bağışında bulunan Karasu İlçe Milli Eğitim Müdürü Çetin Turhan, ‘’Kan verme konusundaki farkındalığı biraz daha üst seviyeye çıkartmak için eğitimciler olarak bugün Kızılay’a kan vermeye, destek olmaya geldik’’ dedi.

‘’FARKINDALIK OLUŞTURMAYA ÇALIŞIYORUZ’’

Turhan, “Karasu eğitim ailesi olarak ülkemizin en önemli ve köklü kurumlarından biri olan Kızılay’ımıza hem kan verelim hem topluma örnek bir davranış gösterelim istedik. Kan, sürekli ihtiyaç olan bir durum. Pandemi kan ihtiyacını öne çıkartmış durumda fakat diğer zamanlarda da biz eğitimciler olarak sürekli kan verme konusunda farkındalık oluşturmaya çalışıyoruz. Beraber çalıştığımız Kızılay başkanı Adem Ekşi’ye, Doktor İlke Dölek’e, her durumda bize destek veren müdür ve öğretmenlerime teşekkür ediyorum’’ diye konuştu.

‘’BU KONUDAKİ EN BÜYÜK DESTEKÇİMİZ’’

Biz Kızılay olarak eğitim camiasından her zaman destek gördük. Bu konudaki en büyük destekçimiz milli eğitim camiasıdır’’ diyen Kızılay Karasu Şubesi Başkanı Adem Ekşi de Milli Eğitim Müdürü Çetin Turhan’a, müdür ve öğretmenlere destekleri için teşekkür etti.

Güncelleme Tarihi: 11 Ocak 2021, 17:09

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER