banner379

Endüstri Meslekte korona paniği

Karasu Şehit Hasan Keleş Endüstri Meslek Lisesi'nde bir öğretmenin eşi korona çıkınca temaslı öğretmenin ders verdiği yüzlerce öğrenci ve ailesini virüs endişesi sardı. Öğretmenin pozitif çıkan karısının Karasu Müftülüğünde çalıştığının öğrenilmesiyle hem okulda hem de Müftülükte de panik yaşandı.

Endüstri Meslekte korona paniği

Medyabar sitesinde yer alan habere göre Karasu'da yaklaşık 600 öğrencisi bulunan Karasu Şehit Haşan Keleş Endüstri Meslek Lisesinde Din Kültürü Öğretmeni A.K.'nın eşinin Koronavirüs testi pozitif çıktı. Haberin duyulmasının ardından hem öğretmen hem de İlçe Müftülüğünde çalışan eşi karantinaya alındı.

Hafta başından bu yana okulda Din Kültürü dersi gören öğrencilerin velilerinin haberi duyması ile ilçede panik havası yaşandı.

Yüzlerce öğrenci velisi çocuklarının sınıfında ders veren temaslı öğretmenden çocuklarına virüs bulaşıp bulaşmadığını öğrenmek amacıyla Karasu Kaymakamlığından bilgi ve yardım istedi.

MÜFTÜLÜKE ENDİŞE

Öte yandan Din Kültürü öğretmeninin pozitif çıkan karısının Karasu Müftülüğünde çalıştığının öğrenilmesi ile bu seferde ikinci panik Karasu Müftülüğünde yaşandı. Mesai arkadaşlarının Koronavirüs testinin pozitif çıkması sonrasında kendisi ile temas edenleri endişe sardı.

Karasu Kaymakamlığı pozitif çıkan Müftülük çalışanı kadın görevli ve Karasu Şehit Haşan Keleş Endüstri Meslek Lisesinde Din Kültürü Görevlisi A.K.'nın karantinada tutulduğunu ve şuan için yeni bir vakanın tespit edilmediğini açıklarken gerekli önlemlerin de alındığının altını çizdi.

Güncelleme Tarihi: 18 Mart 2021, 15:42

Cihan Ersöz

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER