Hasta kabulüne başlıyor

Hasta kabulüne başlıyor

   Eski Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi yarından itibaren Pandemi Hastanesi olarak hizmet vermeye başlayacak.

   Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi yeni yerinde hizmet vermeye başladıktan sonra tadilata alınan eski Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi yarından itibaren Pandemi Hastanesi olarak hizmet vermeye başlayacak. 120 yatak kapasiteli Pandemi Hastanesinde Covid 19 hastalarının tedavisi yapılacak.

YOĞUN BAKIM HASTALARI SAEAH’A

   Yoğun bakımda tedavi olması gereken koronalı hastalar ise eskiden olduğu gibi Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nden hizmet alacak.

VAKA SAYISI ARTIYOR!

   Uzmanların, Koronavirüs salgınında birinci dalganın ikinci pikinin yaşandığını söylediği son haftalarda vaka sayısındaki artış, sağlık alanında yeni tedbirlerin alınmasına neden oldu. Şehrin sağlık yükünü büyük ölçüde taşıyan Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde hizmetlerin aksamaması için hızlıca eski Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesinin tadilatı yapıldı.

   Farklı hastanelerden personel takviyesi yapılan hastane artan vaka sayılarına çözüm üretmeye çalışacak. Covid-19 belirtisi olan hastalar yarından itibaren ambulanslarla Adapazarı’ndaki Pandemi Hastanesine nakledilecek.

Güncelleme Tarihi: 09 Eylül 2020, 18:53

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER