Hastane pandemi için hazırlanacak

Korona salgının hızla yayılması nedeniyle, Karasu Devlet Hastanesi pandemi için hazır tutulacak 4 ilçe hastanesinden biri...

Hastane pandemi için hazırlanacak

Korona salgının hızla yayılması nedeniyle hastanelerde yeni düzenlemelere gidebileceği öğrenildi. Buna göre dört ilçenin devlet hastanesi pandemi için hazır tutulacak. Karasu Devlet Hastanesi pandemi için hazır tutulacak 4 ilçe hastanesinden biri.

İlimizde yeni korona vaka sayısının 1400 civarında seyretmesi nedeniyle, sağlıkta yeni tedbirler alınacağı öğrenildi. Bilindiği gibi, il merkezinde bulunan eski Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi ve 250 yataklı Yenikent Devlet Hastanesi, pandemi hastanesi olarak hizmet veriyordu. Her iki hastane yeni vaka sayılarının artması nedeniyle yeterli gelmemeye başladı.

DÖRT İLÇE HASTANESİ

Edinilen bilgilere göre salgının hızla yayılması ile ilçe hastanelerinin korona ile mücadele edecek şekilde hazır tutulması düşünülüyor. Buna göre  Karasu, Geyve, Akyazı ve Hendek Devlet Hastaneleri bu amaçla kullanılacak. Öte yandan pandemi sürecinin ilk günlerinde olduğu gibi Altınova Hastanesi'nin ve Toyota Hastanesi'nin de korona salgını için ayrılması düşünülüyor.

Güncelleme Tarihi: 17 Kasım 2020, 16:59

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER