banner469

Hastanede farkındalık

Karasu Devlet Hastanesi'nde 3-9 Kasım Organ Bağışı Haftası kapsamında düzenlenen etkinlikte, organ bağışının insanları yeniden hayata bağlamadaki önemi vurgulandı.

Hastanede farkındalık

   Organ Bağışı Haftası nedeniyle Karasu Devlet Hastanesinde stant açıldı. Organ bağışına dikkat çekmek amacıyla hafta çerçevesinde her yıl hastane içerisine açılan organ bağış standında hasta ve hasta yakınları bilgilendirildi, organ bağışının önemi vurgulandı.

‘ÖNEMLİ SAĞLIK SORUNLARININ BAŞINDA YER ALIYOR’

Türkiye’de, organ ve doku nakli bekleyen hastaların sayısının her geçen gün arttığını ifade eden Hastane Başhekimi Celalettin Akyol, ‘’Özellikle böbrek, kalp ve karaciğer nakli bekleyen hastalar, uygun organ bulunamaması nedeniyle hayatlarını kısa süre içinde kaybediyorlar. Bunu ancak bağışçı sayımızı arttırarak engelleyebiliriz. Tedavisi sadece organ ve doku nakli ile mümkün olan hastalıklar, tüm dünyanın olduğu gibi ülkemizin de en önemli sağlık sorunlarının başında yer alıyor’’ diye konuştu.

HER BAĞIŞ YENİ BİR HAYAT

Tüm hastane personeli, hasta ve hasta yakınlarında farkındalık oluşturmak amacıyla gerçekleştirdikleri faaliyette ‘Her Bağış Yeni Bir Hayat’ sloganıyla hazırladıkları kalpli stickerları yakalarına yapıştırdı. Organ Bağışı bekleyen hastaların umudunu simgeleyen, üzerlerine bağış gereken organların resimleri etiketlenmiş sembolik balonların gökyüzüne uçurdular.

Güncelleme Tarihi: 12 Kasım 2021, 11:01

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER