Hastanede uzman erozyonu!

Karasu Devlet Hastanesi’nden bir uzman hekim daha ayrıldı

Hastanede uzman erozyonu!

11 yıldır Karasu Devlet Hastanesi’nde iç hastalıkları uzmanı olarak görev yapan Dr. Yasin Çakıl’ın Adapazarı’nda hizmet veren özel MEDAR Hastanesi’nin teklifini kabul ederek çalışma protokolü imzaladığı öğrenildi. Dr. Çakıl’ın Sağlık Bakanlığı’nca getirilen ‘pandemi süresince istifa yasağı’ engelini aşar aşmaz MEDAR’da göreve başlayacağı belirtildi.

EMİNOĞLU: ‘İSTEYEREK AYRILMADI’

Yasin Çakıl’ın ayrılması çalışma arkadaşları ve Karasulular arasında üzüntüye yol açtı. Devlet Hastanesi Derneği Başkanı Hasan Eminoğlu, Dr. Yasin Çakıl’ın ayrılmasından büyük bir üzüntü duyduğunu söyledi. Eminoğlu yaptığı açıklamada, “Sayın Çakıl hastanemizin belkemiği sayılacak uzmanlarından biriydi. Çok sevilen bir doktordu. Özel hastaları vardı. İsteyerek gitmediğini hepimiz biliyoruz. Gönlü kırık bir şekilde ayrılması üzüntümüzü artırıyor. Bundan sonraki yaşamında kendisine başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı.

YASİN ÇAKIL KİMDİR?

Karabük doğumlu olan Dr. Yasin Çakıl İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olduktan sonra bir süre İstanbul Göztepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde çalıştıktan sonra 2009 yılında Karasu Devlet Hastanesi’ne atanmıştı. Evli olan Dr. Çakıl biri kız diğeri erkek iki çocuk sahibi.

Karasu Haber Ailesi olarak Dr. Yasin Çakıl’a yeni görev yerinde başarılar diliyoruz.

Cihan Ersöz

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER