İlçe Milli Eğitim'nden 11, 12. sınıf ve mezunlara çağrı!

Karasu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yarın bir çalışma başlatıyor... Şehit Üsteğmen İbrahim Abanoz Anadolu Lisesi’nde yapılacak çalışmada sırası gelen gençler aşılanacak

İlçe Milli Eğitim'nden 11, 12. sınıf  ve mezunlara çağrı!

   1.5 yıldır devam eden online eğitimin ardından yüz yüze eğitim için geri sayılırken okullar açılacak mı sorusu gündemdeki yerini koruyor. Yeni eğitim öğretim dönemi için veliler bir yandan hazırlıklara başlarken okulların açılış tarihi de ağustos ayı ile yeniden gündeme geldi.

   Geçtiğimiz haftalarda Milli Eğitim Bakanlığı okulların açılış tarihini yazılı açıklama ile duyurdu. Takvime göre Birinci dönem, 6 Eylül 2021 Pazartesi günü başlayacak. Yeni Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer konuya dair yaptığı açıklamada okulların yeni dönemde yüz yüze açılacağı mesajını verdi. Bu kapsamda Karasu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nce bir aşı çalışması başlatıldı. Yarın, Karasu Şehit Üsteğmen İbrahim Abanoz Anadolu Lisesi’nde 11, 12. sınıf ve mezun öğrencilere yönelik aşılama çalışması yapılacak.

‘’BÜYÜK ÖNEM ARZ EDİYOR’’

  Milli Eğitim Müdürü Çetin Turhan, salgının sona erdirilmesi için gençlerin aşılanmasının çok büyük önem arz ettiğini belirterek, ‘’Bu hedefe ulaşmak amacıyla aşılama sırası gelen 11, 12. sınıf ve mezun öğrencilerimize yönelik aşılama çalışması planlanmıştır. Bu kapsamda ilçemiz Şehit Üsteğmen İbrahim Abanoz Anadolu Lisesi’nde yarın (11.08.2021) 14.00 - 17.00 saatleri arasında aşı standı kurularak aşılama yapılacaktır’’ dedi.

Güncelleme Tarihi: 11 Ağustos 2021, 15:56

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER